*
Dodane 2013-04-23 17.05 , komentarzy 9

Lodowisko na Rynku Starego Miasta otoczy pomnik Syrenki?

Lodowisko na Rynku Starego Miasta ma stanąć w listopadzie. To pomysł restauratorów. Urzędnicy dali zgodę.

Lodowisko na Rynku Starego Miasta otoczy pomnik Syrenki?

Lodowisko na Rynku Starego Miasta otoczy...

Autor: UM Warszawa/arch. mm

Lodowisko na Rynku Starego Miasta być czymś innym, niż do tej pory można było oglądać w tym miejscu. Na rynku zazwyczaj odbywały się jarmarki. Jednak w tym roku okoliczni przedsiębiorcy i restauratorzy znaleźli swój sposób na przyciągnięcie warszawiaków i turystów.

- Inicjatywa zapowiada się ciekawie. Kibicujemy jej i mamy nadzieję, że się uda - mówi MM-ce Renata Kaznowska, szefowa Zakładu Terenów Publicznych w Warszawie. To właśnie przedsiębiorcy prowadzący restauracje przy Rynku Starego Miasta zwrócili się do urzędu ze swoim pomysłem.

Według tego pomysłu lodowisko ma mieć kształt koła. W środku będzie jednak puste, bo musi się tam znaleźć miejsce dla pomnika warszawskiej Syrenki, stojącego w centrum rynku. Według informacji MM-ki lodowisko ma zacząć działać od 25 listopada i stać na rynku aż do 2 marca. Lodowisko ma być także obecne na rynku w latach 2014-2016, czyli przez następne 3 lata. Nie wiadomo jeszcze, czy projekt rzeczywiście zostanie zrealizowany. Wszystko zależy od tego, czy inicjatorom akcji uda się dopiąć chociażby kwestie finansowe budowy lodowiska.

Nie wszyscy jednak byliby zadowoleni z postawienia takiego obiektu na rynku. Chodzi o to, że lodowisko zablokuje odbywający się co roku na Rynku Starego Miasta Jarmark Bożonarodzeniowy. - Lodowisko na Starym Mieście z pewnością nie przyciągnie rzeszy turystów, ale władze stolicy nie mają żadnego planu budowy atrakcji na Trakcie Królewskim - uważa Jerzy Hanusz, pisząc w emailu do MM-ki. Renata Kaznowska podkreśla, że przedsiębiorcy jako pierwsi w tym roku złożyli wniosek o zajęcie terenu rynku pod lodowisko.

A jakie jest Wasze zdanie na temat tego pomysłu?

Polecamy:


Noc Muzeów 2013 Warszawa Program
Burn Selector FestivalURSYNALIA 2013Temat Rzeka nad Wisłą Noc Muzeów 2013 Warszawa

X

Miejsce
w rankingu
MM Warszawa

Jesteśmy warszawską ekipą MM i z Wami tworzymy ten serwis :-) Zapraszamy do kontaktu!!! :-) Redakcja online: redakcja@mmwarszawa.pl

Komentarze

Jerzy Urban ps. "belzebub" Gość
~Jerzy Urban ps. "belzebub"
Fakty i Mity to (Pedały i Wały). 2013-04-23 18.11

,

Confiable Gość
~Confiable
Jarmark to atrakcja Warszawy od lat znana w całej Europie! 2013-04-24 21.21

A kto wyszedł z taką inicjatywą by zlikwidować Jarmark Bożonarodzeniowy? Lodowisk mamy po całej Warszawie rozrzuconych setkę. Jarmark - był jeden. Przynajmniej taki... Szkoda, że w tym kraju zawsze zaprzepaszcza się to, co dobre :-(

Anna Gadomska Gość
~Anna Gadomska
Jarmark to atrakcja Warszawy 2013-04-25 08.48

Jak można zlikwidować imprezę przyciągającą tłumy Warszawiaków i turystów z kraju i zagranicy? Dlaczego u nas nigdy nie promuje się tego co Polskie i dobre? Lodowisko na rynku na pewno nie przyciągnie tłumów, poza tym lodowisk w całej Warszawie nie brakuje, a Jarmark był wyjątkowy, jedyny i magiczny

SPECJALISTA Gość
~SPECJALISTA
CZY WARSZAWA BĘDZIE KIEDYĆ METROPOLIĄ 2013-04-25 10.11

Inicjatywa wyszła od kupców i restauratorów Starówki, od dawna pisali do Zarządcy terenu, żeby wywalić Jarmark Bożonarodzeniowy. Zarządca przychylił się do wniosku kupców nie próbując nawet pogodzić tych dwóch imprez np. jarmark 24.11.-26.12 potem LODOWISKO.

SPECJALISTA Gość
~SPECJALISTA
JARMARK BOŻONARODZENIOWY A LODOWISKO 2013-04-25 10.16

Wszyscy wiemy, że JARMARKI ŚWIĄTECZNE szczególnie bożonarodzeniowe są w całej Europie atrakcją i lokalizowane są w najciekawszych miejscach miasta, wszyscy wiemy ale nie Zarząd Terenów Publicznych w Warszawie. LODOWISKO na Rynku to prowincjonalny pomysł, wpuszczony bez konsultacji i zastanowienia

marcin Gość
~marcin
Jestem za!!! 2013-09-16 22.13

Mi się podoba pomysł lodowiska. Dobrze zaprojektowany wytworzy, bajkowy, magiczny nastrój świąt. Takie lodowiska widziałem w centralnych miejscach Amsterdamu, Paryża, Brukseli. Poza tym chroni warszawskich handlarzy przed konkurencją z Litwy i innych regionów Polski. Bo na jarmarku było sporo stoisk litewskich i ze wschodnich regionów Polski. A Starówka to jest miejsce gdzie turyści powinni wydawać kasę na pamiątki z Warszawy. A od władz Warszawy oczekuję, że będą dbać o interesy warszawiaków, a nie przyjezdnych kupców.

milion Gość
~milion
Po co to komu ?? 2013-10-02 22.46

A co z lodowiskiem pod Pałacem Kultury i Nauki, gdzie muzyka i lodowe wariacje żadnemu z mieszkańców nie przeszkadzają :( Czyżby miasto miało zrezygnować z lodowiska Arena ? Wyczytałem na jakieść stronie, że nie ma na niego funduszy... A myślę, że na budowę nowego lodowiska, kupno maszyny do chłodzenia i maszyny do czyszczenia lodu potrzeba dużo wiecej środków. BRAWO RATUSZ !

ala Gość
~ala
JEŻELI NIE WIADOMO O CO CHODZI TO CHODZI O.... 2013-12-17 13.29

SZKODA,ŻE W POLSCE NIE MA UCZCIWYCH LUDZI I ŻE COŚ TAK PIĘKNEGO JAK JARMARK ZSTĘPUJE SIĘ LODOWISKIEM - BUCZY MI TU TERAZ COŚ POD OKNEM. W ZESZŁYM ROKU TAKI PIĘKNY WIDOK I NASTRÓJ.
PO PROSTU ŻAL - CZY DECYZJA MUSIAŁA SPRZYJAĆ RESTAURATOROM - BO TO O NICH GŁÓWNIE CHODZI - A RESZTA MIESZKAŃCÓW WARSZAWY CIEKAWE JAKIE MIAŁABY ZDANIE?

CZY RESTAURATORZY MYŚLĄ,ŻE TERAZ NAPRAWDĘ BĘDĄ MIELI WIĘCEJ KLIENTÓW - CO ICH PRZYCIĄGNIE?

WSTYD WSTYD WSTYD DLA RZĄDZĄCYCH

jagoda Gość
~jagoda
na co komu takie lodowisko 2014-11-02 11.16

A no co komu lodowisko wyglądające jak zamarznęta kałuża, wszyscy na siebie wpadają. Jak można zlikwidować jarmark, który nadaje temu miejscu ciepłą atmosferę i powoduje, że obcokrajowcy otwierają się na Polskę!

Dodaj swój komentarz: