*
Dodane 2012-12-17 13.15 , komentarzy 0

ORLEN WARSAW MARATHON startuje 21 kwietnia 2013. Ruszyły zapisy!

ORLEN Warsaw Maraton będzie konkurencją dla odbywającego się od lat Maratonu Warszawskiego. Zapisy na bieg już się rozpoczęły.

ORLEN WARSAW MARATHON startuje 21 kwietnia 2013

ORLEN WARSAW MARATHON startuje 21 kwietn...

Autor: arch. mm/Krzysztof Sobieraj/mat. prasowe

Jak zapowiadają organizatorzy pierwszy ORLEN Warsaw Marathon pobiegnie ulicami Warszawy 21 kwietnia 2013 r. Udział biegu może wziąć każdy, bez względu na wiek, płeć i miejsce zamieszkania. Wystarczy zgłosić się do zawodów. Zapisy na stronie www.orlenmarathon.pl już się rozpoczęły.

W trakcie imprezy rozegrane zostaną 83. Mistrzostwa Polski biegu w kategorii mężczyzn. Udział w imprezie zapowiedział już najszybszy polski maratończyk Henryk Szost. Oprócz głównej rywalizacji na 42 km, ORLEN Warsaw Maraton uatrakcyjnią także bieg charytatywny na dystansie 3 km oraz dodatkowe atrakcje dla publiczności.

Oprócz Henryka Szosta (rekord życiowy – 02h:07min:39s), najszybszego aktualnie maratończyka w Europie, dziewiątego zawodnika Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012, udział w maratonie Orlenu potwierdzili też m.in.: Ukrainiec Dmitry Baranovsky (02:07:15) oraz Artur Kozłowski (02:10:58).

Dokładna trasa jeszcze nieznana


Start ORLEN Warsaw Maraton oraz meta zlokalizowane będą w okolicy Stadionu Narodowego. Główna część biegu zostanie poprowadzona ulicami południowych dzielnic lewobrzeżnej Warszawy. Powstanie pętla licząca dokładnie 42 195 m. Jak zapowiada organizator trasa będzie objęta homologacją Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Pierwszych tysiąc biegaczy dostanie nagrody


Uczestnicy ORLEN Warsaw Marathon otrzymają od organizatorów pakiet startowy składający się ze sprzętu sportowego oraz specjalnych akcesoriów dla biegaczy. Jak zapowiada Orlen pula nagród biegu będzie porównywalna z nagrodami w największych europejskich imprez biegowych.

Zobacz: Maraton Warszawski 2012 [zdjęcia]


Na nagrody szanse mają nie tylko najlepsi zawodnicy. Pierwsze 1000 osób na mecie ORLEN Warsaw Marathon otrzyma nagrodę o wartości 100 zł do wykorzystania na paliwo w ramach oferty programu VITAY na stacjach ORLEN.

Marszobieg charytatywny


Dzień przed ORLEN Warsaw Marathon odbędzie się z kolei charytatywny marszobieg wokół Stadionu Narodowego. Do pokonania będzie trasa licząca 3 km. Dochód z pakietów startowych zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Felix Baumgartner pojedzie w 50. Rajdzie Barbórka
Loty z Warszawy do Berlina z Airberlin trzy razy dziennie
Gardias, Mucha i "Diablo" w mundurach

X

Miejsce
w rankingu
MM Warszawa

Jesteśmy warszawską ekipą MM i z Wami tworzymy ten serwis :-) Zapraszamy do kontaktu!!! :-) Redakcja online: redakcja@mmwarszawa.pl

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: