*
Dodane 2012-09-22 14.42 , komentarzy 5

Ozdób sobie skórę... blizną

Nacinanie, przypalanie, wstawianie implantów. Dowiedz się jak się robi skaryfikację.

Skaryfikacja

Autor: Street Tattoo

Skaryfikacja to sposób ozdabiania skóry poprzez nacinanie, wypalanie, wstawianie podskórnych implantów czy tworzenie chemicznych śladów. Dzięki tym zabiegom powstają fantazyjne blizny. Niegdyś sztuka ta była związana wyłącznie z pierwotnymi plemionami, dzisiaj zaczyna być aktywnością podobną do tatuowania i piercingu.

W Polsce skaryfikacja jest nadal bardzo mało popularna. - Niewielu ludzi decyduje się na tego typu ozdaby. Widoczny jest jednak pewien ruch. - mówi Artur „Morbid” Czapliński ze studia Street Tattoo.

Jak sądzisz? Dlaczego tak jest? Dlaczego ludzie robią tatuaże, a skaryfikacja raczej ich mało interesuje? - To proste. Boją się bólu. Po prostu. To chyba najważniejszy czynnik – stwierdza Morbid. Co ważne ten rodzaj zdobienia najczęściej robi się bez znieczulenia. - To jest tak, jak z tatuażem: ma boleć. Samo znieczulenie niesie również ze sobą pewne ryzyko szoku anafilaktycznego – mówi Czapliński, chociaż przyznaje, że kiedy klient nie może już wytrzymać zdarza się użyć znieczulenia.

Drugim powodem, poza bólem, małej popularności skaryfikacji jest obawa o bycie stygmatyzowanym. - Wiesz, ktoś zmienia robotę i boi się reakcji nowego pracodawcy. W Polsce nawet ludzi z tatuażami traktuje się nieco gorzej, nawet jeśli mają wyższe kwalifikacje od osób tzw. „czystych” - wyjaśnia Czapliński.

Skaryfikację można robić na wiele sposobów. Klasyczna skaryfikacja polega po prostu na robieniu nacięć. Istnieje też technika skin removal, czyli usuwanie części skóry. Możliwe jest wypalanie koagulatorami lub metalowymi kształtkami rozgrzewanymi palnikiem. Jest też możliwość wszczepiania wypukłych implantów. Wszystkie techniki można ze sobą oczywiście łączyć.

W jaki sposób uczyłeś się skaryfikacji? - Dużo na ten temat czytałem. Zanim się do tego zabierzesz musisz się dość dobrze poznać na anatomii. Trzeba wiedzieć na jaką głębokość naciąć. Jeśli jednak pytasz o to, czy ćwiczyłem na jakiejś świńskiej skórze czy czymś takim, to nie. Pierwszą skaryfikację robiłem od razu klientowi. Był całkiem zadowolony z efektu mojej pracy. Ja zresztą też – mówi skaryfikator.

Koszt zabiegu jest porównywalny do kosztu tatuażu. Wszystko zależy od złożoności wzoru, kombinacji technik. Cennik zaczyna się od 200 zł.

W jaki sposób dbać o blizny? - Najważniejsze jest, żeby po zabiegu się nie pojawiały strupy. Kiedy to się przytrafi, to blizna zbiega się do środka, a tego nie chcemy. Żeby temu zapobiegać polecam kupienie najbardziej miękkiej szczoteczki do zębów i pocieranie blizny polanej wodą utlenioną – wyjaśnia Morbid.

Mniejsze wzory goją się 3 tygodnie, większe powyżej miesiąca. Wszystko oczywiście zależy od konkretnego przypadku.

X

Miejsce
w rankingu

Komentarze

Cor7ez Cor7ez
... 2012-09-22 16.27

Niektórzy to chyba rzeczywiście już nie wiedzą co mają ze sobą zrobić, żeby "oryginalnie zaistnieć" w tłumie..Kiedyś będą żałować.

wolf Gość
~wolf
chore 2012-09-23 08.58

po co się okaleczać?

xyz Gość
~xyz
po prostu głupie 2012-09-26 08.44

po prostu głupie ...

artimal Gość
~artimal
PSYCHOLE 2013-01-13 14.19

Tylko człowiek słaby psychicznie który szuka sposobu na zaistnienie i wypełnienie jakiejś pustki w swoim życiu jest w stanie coś takiego sobie zrobić... TO JEST OCHYDNE i ODPYCHAJĄCE. Mam nadzieję że nie będę musiał czegoś takiego oglądać na plaży bo mi to spierdoli urlop...

zxc Gość
~zxc
re: ~artimal 2013-11-20 22.59

brak mi słów... na czym polega twój problem? Jak ktoś sobie chce trwałą ozdóbke zrobić, zapisać na stałe wspomnienie to w czym problem? Chyba dobrze że może pójść do profesjonalisty, albo chociaż kogoś kto ma jakieś pojęcie na ten temat zamiast się samemu ciąć. Mam nadzieje że nie będę musiał oglądać takich żałosnych zapasionych elementów jak TY na plaży, ale kogo próbuję oszukać, przed ciemnotą nie ma ucieczki.
nie pozdrawiam

Dodaj swój komentarz: