*
Dodane 2012-05-15 15.22 , komentarzy 28

Bitwa na pomidory po raz pierwszy w Polsce!

Hiszpańska Tomatina będzie miała swój polski odpowiednik. Szalona impreza na 20 ton pomidorów odbędzie się podczas Euro 2012 w Warszawie.

Hiszpańska Tomatina będzie miała swój polski odpowiednik. ...

Bitwa na pomidory po raz pierwszy w Pols...

Autor: mat. prasowe


UWAGA: IMPREZA ZOSTAŁA PRZEŁOŻONA NA 2013 ROK


Tomato Battle
, bo tak oficjalnie nazywa się impreza zaplanowana na 23 czerwca 2012 r. na Torze Stegny w Warszawie, to polska edycja tradycyjnej hiszpańskiej La Tomatina. Rok temu pomidorowa bitwa zadomowiła się w USA (w tym roku ma odbyć się m.in. w Portland, Denver, Ohio, Seattle), a stamtąd przywędrowała do Polski.

Tak wygląda Tomato Battle »


Uczestnicy pierwszej edycji bawili się tak dobrze, że trójka z nich zaraz po zmyciu z siebie ketchupu, udała się prosto do salonu tatuażu, gdzie wytatuowali sobie logo Tomato Battle.

Bitwa na pomidory w Warszawie


Jak będzie wyglądało warszawskie Tomato Battle podczas Euro 2012? Ma być przede wszystkim dobra muzyka na żywo i zimne piwo. Można albo walczyć na pomidory albo obserwować widowisko z bezpiecznej odległości. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji, ale głównym punktem programu są pomidory, dokładnie 20 ton pomidorów. W bitwie można wziąć nawet 2000 osób. Po wyczerpującej walce na pomidory, będzie można wypocząć w hamakowej strefie chilloutu.

Pomidory, które trafia na Tor Stegny, i tak byłyby do wyrzucenia. - Nie nadają się do jedzenia - informuje Kamil Kardas z NoNoobs.pl, które organizuje "czerwoną jatkę". - Tak się dobrze składa, że stare pomidory, z których korzystamy, są również miękkie, więc trafienie takim pomidorem nie jest bolesne.

Tomato Battle w Warszawie - bilety i program


Bilety na udział w Tomato Battle kosztują 79 zł, ale żeby wejść na teren imprezy bez udziału w bitwie należy zapłacić 49 zł. Wejściówki można kupić taniej, ale trzeba się spieszyć. Do 15 maja 2012 r. bilety kosztują odpowiednio 39 i 25 zł. Bilety można kupić na stronie organizatora.

Tomato Battle 2012
23 czerwca 2012 r.
Warszawa, Mokotów, Tor Stegny

Program:
12.00 - Rozpoczęcie rejestracji, otwarcie ogródka piwnego i atrakcji towarzyszących
13.00 - Atrakcje towarzyszące
15.30 - Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy kostium
16.00 - Rozpoczęcie bitwy na pomidory! (bitwa trwa tak długo jak są chętni do rzucania pomidorami)
16.30 - Atrakcje towarzyszące
18.00 - Zakończenie imprezy


Ultra Music Festival - największa impreza muzyczna z Miami będzie w Warszawie



Smak amerykańskich imprez w Polsce


Tomato Battle to jedna z wielu imprez, które po sukcesie w USA zadomawiają się w Polsce. Wystarczy wspomnieć Ultra Music Festival (program, bilety ») - największa impreza muzyki elektronicznej, która od lat odbywa się w Miami, a w tym roku po raz pierwszy odwiedzi Polskę.

W tamtym roku w Warszawie można było bawić się farbą podczas Dayglow.

Warto również wspomnieć o jeździe metrem bez spodni (zdjęcia »), które ma amerykański rodowód oraz o nowym formacie wielkiego finału Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Oczywiście na wzór amerykańskiego pikniku dla rodzin, zwieńczonego meczem (czytaj więcej o NAC VII Super Finał »).


X

Miejsce
w rankingu
Karolina Eljaszak

prażynka

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

xx Gość
~xx
xx 2012-05-15 15.47

co za marnotrawienie jedzenia :/

xy Gość
~xy
xy 2012-05-15 15.51

zepsutego jedzenia!

k. Gość
~k.
do ~xx 2012-05-15 16.25

jakie marnotrawienie? przecież podkreślili, że są już stare i do jedzenia się nie nadają

xyz Gość
~xyz
xyz 2012-05-15 17.39

ludziom się w d*pach poprzewracało!!

gogo Gość
~gogo
Dlaczego reklama jest przemycana jako artukul prasowy? 2012-05-15 18.08

Etyka polskajezycznych mediow?

autor Gość
~autor
Chyba ... 2012-05-15 18.16

... ich POPIER........... a w szkołach pani prezydent cofa obiady bo miasta oczywiście nie stać ... żenada

Mr Teatime Gość
~Mr Teatime
Bo 2012-05-15 20.15

śmigus dyngus to wiocha i wstyd, ale jak pomidorkiem to super bo z zagranicy są takie imprezy ...
Wychodzą te kompleksy.

sev Gość
~sev
co za bzdurny tytuł 2012-05-15 20.29

może nazywając artykuły, warto zadać by sobie trochę trudu i ustalić czy ktoś wcześniej tego nie robił, bo pomysł nowy nie jest

master of world Gość
~master of world
20 tys 2012-05-15 20.38

warszawe stac na wyrzucenie 20tys zlotych w bloto a na dworcach wchodnim centralnym i zachodnim ludzie gloduja

Broda Gość
~Broda
KOPIUJMY, KOPIUJMY WSZYSTKO CO SIĘ DA! 2012-05-15 21.17

Ja... ale żenada. Zawalmy się tonami kserówek, mamy tyle kopii w tv, zróbmy jeszcze równie tandetne kopie wieży w Pizzie, zróbmy badziewną kopię karnawału w Rio, można i tomatinę przerysować. Wśród tych gratów i chłamu łatwiej o naszej kulturze zapomnimy.

Kamil Emo Gość
~Kamil Emo
dwie strony medalu 2012-05-15 22.33

fajnie ,że organizuje się coś nowego ale dlaczego taka zabawa kosztuje aż tyle kasy? nawet żeby popatrzec trzeba zapłacic.. takie rzeczy powinny byc dla ludzi bezpłatne ! jak dla mnie koszt79zł to naprawdę przesada

MARIANNA Gość
~MARIANNA
bitwa na pomidory 2012-05-16 00.04

NIE POCHWALAAM WCALE TAKIEGO POMYSLU.NIE DOSC ZE KOSZTUJE TO JESZCZE TRZEBA POSPRZATAC.A SWIADCZY TO O ROZRZUTNOSCI.BIEDNYCH NIE BRAKUJE.MOZNA ROZDAC DARMO:CHETNYCH BEDZIE DUZO I POZYTEK.A NIE BALAGAN.

xx Gość
~xx
xx 2012-05-16 00.36

chyba nie myślicie że ot tak znajdą 20ton pomidorów których ludzie nie zjedzą. moge sie założyć że kupią jeszcze takie nadające się do spożycia a później odpowiednio przeleżakują :/

Adam Gość
~Adam
Bitwa 2012-05-16 08.58

Dlaczego nie? Pomidory są miekie, nie do jedzenia. A bilet wstępu 80 zł. Po co kwękać?

jalka Gość
~jalka
w głowach z dobrobytu się poj organizatorom 2012-05-16 09.21

Pomidory są stare pewnie maja z 300 lat.hahaaha.

Stare jak stare?Nie można było ich wcześniej zebrać ? A może ktoś zapomnaim zebrać?A swoja drogą kogo stać na 20 ton pomidorów by im pozwolić na zestarzenie się?Dobry kit dla opinii publicznej.Oby organizator z kosza kiedyś chlał!

marcin10 marcin10
My name ist Pomidor 2012-05-16 09.48

79 zł za taką krwawą pulpę ?!
Nie dziękuję.
Wolę się nadziać na pomidora w domu.
Jeszcze jedno.
Rozpoczęcie bitwy na pomidory rozpocznie się o g.16(bitwa trwa tak długo jak są chętni do rzucania pomidorami ).
Zakończenie o g.16.30.
Czyli z góry wiadomo, że bitwa o losy tego świata potrwa pół godziny.
Ktoś mnie robi w pomidora.
Chyba, że uwzględnić atrakcje towarzyszące ? Jakie ?
W sumie całość z efektami specjalnymi w postaci tych atrakcjii potrwa 2 godziny.
Krótko jak walkę o losy naszej planety

gość Gość
~gość
Pomidor-pomidor 2012-05-17 01.16

Wypada chyba podsumować tę niecodzienną ofertę:

Otwarcie ogródka piwnego i atrakcji towarzyszących - w sumie 6 godzin na "wyciszenie emocji".
Konkurs na najładniejszy kostium - pół godziny.
Bitwa na pomidory - pół godziny.
Razem: 79 zł + koszty atrakcji towarzyszących i ogródka piwnego.

Będę mógł to wszystko z okna podziwiać, jak fajnie ;-]

A poważniej to jest jednak rozrzutność, również za dodatkową, dość słoną opłatą, żeby wejść i nie wiadomo później, jak spotkanym głodnym w oczy spojrzeć. Bo taki dobrostan warzyw "niezdatnych" oznacza ich wcześniejszą przydatność, ale brak woli lub ochoty do zebrania i spożycia...

Oryginalnie Tomatina jest związana z lokalną tradycją, która ma przypominać konkretną historię, natomiast w Polsce symbolizuje chyba tylko chęć dostarczenia dodatkowej i raczej niezrozumiałej, płatnej rozrywki. Wiadomo, entertainment, publiczność zapłaci, sponsor coś dorzuci.

A jak przychodzi Wielkanoc, to się podnosi krzyk, że wody w poniedziałek więcej jest wylanej i można zostać ochlapanym, zaś stróżowie stają na straży... nie tradycji.
Woda jest tania i pomysł rodzimy, trudno to sprzedać.

Czekam jeszcze, kiedy Pałac Kultury i Nauki będą "przerabiali" na Wieżę Eiffela, bo to, wiecie, taka popularna atrakcja jest, może i u nas się przyjmie. Francuzi podobno krocie zarabiają i widok ze szczytu jakby rozleglejszy...

Niestety tak wygląda "regionalizacja" Europy, kiedy przestaje być wiadomo co, skąd, po co i dlaczego. Ot cyrk przyjechał. Sponsor stawia piwo i muzyczka gra.

xxx Gość
~xxx
pomidor 2012-05-23 21.31

Nie po raz pierwszy w Polsce. Od lat takie bitwy odbywają się w Przytocznej (woj. lubuskie) podczas święta pomidora

martunia23 martunia23
Zupa 2012-06-06 08.00

ile zupy pomidorowej by z nich było:)

marzer3 marzer3
Bitwaaa 2012-06-06 13.33

to bedzie dopiero ostraa jadka! ;D

benqqq9 benqqq9
heh 2012-06-06 22.28

ludzie to mają pomysły

syrikd syrikd
tomato 2012-06-07 11.21

A co z tym przecierem po imprezie się dzieje?

pomiodor Gość
~pomiodor
Fajny pomysł !!! 2012-06-07 12.27

Szkoda że tak krótko i że każą sobie płacić tyle kasy, za tyle można kupić dobry bilet na fajny koncert ! No chyba że są to stare pomidory z Bieguna południowego i i są tak drogie. Ale skoro mieli je wyrzucić to wstęp powinien kosztować z 20 max i to jest za dużo, niech sie pałują debile !

sowamadra00 sowamadra00
przestancie 2012-06-07 15.11

szkoda pomidorów...

Tadeusz Gość
~Tadeusz
To jest chore 2012-06-07 16.58

Czy w XXI wieku ludzie nie mają lepszych pomysłów. Biedne rodziny ,domy dziecka. Nie można tych pomidorów rozdać.