*
Dodane 2012-05-01 13.50 , komentarzy 3

Dzień pochodów i demonstracji [zdjęcia]

We wtorek na ulicach Warszawy pojawiło się kilka manifestacji. Najliczniejszą był pochód zorganizowany przez SLD i OPZZ.

Marsz OPZZ i SLD w Warszawie - 1 maja 2012 r.

Marsz OPZZ i SLD w Warszawie - 1 maja 20...

Autor: Kamil Fejfer

GALERIA ZDJĘĆ »

Pochód ruszył po godzinie 11.00 z sprzed siedziby OPZZ (Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych) przy ul. Kopernika. Na czele pochodu szła orkiestra dęta. Tuż za nią podążał szef Sojuszu Leszek Miller.

Udostępnij artykuł na Facebooku

Na wydarzenie mogło przyjść nawet 10 tys. osób. Większość z nich miała transparenty z logiem SLD oraz OPZZ-u. Pojawiły się również inne hasła. Część z nich wyrażała sprzeciw przeciwko tzw. umowom śmieciowym, czyli zatrudniających pracowników np. na zlecenia. Pojawiły się również banery zwracające uwagę na ciężką sytuację zawodową osób po 50. roku życia.

Podczas demonstracji pojawiły się również symbole komunistyczne, sierp i młot. Jednak osoby niosące transparenty raczej spotykały się z niezrozumieniem współdemonstrantów... W pochodzie uczestniczyły osoby w różnym wieku. Bardzo wielu demonstrujących miało trąbki i wuwuzele.

Wydarzenie miało związek ze obchodzonym dzisiaj Świętem Pracy. Święto Pracy to inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Popularnie zwany 1 Maja. Święto jest obchodzone od 1890 r. W Polsce 1 maja to święto państwowe, wolne od pracy.

Tekst i zdjęcia: Kamil Fejfer

Bitwa Narodów, czyli Rycerskie Mistrzostwa Świata

Pojechali metrem bez spodni 2012 [zdjęcia]

Foto: Ola Podsiadły została Miss Warszawy 2012

Program imprez: Juwenalia Warszawskie 2012

dodaj artykułdodaj wpis do blogadodaj fotoreportażdodaj wydarzenie

X

Miejsce
w rankingu
Kamil Fejfer

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Tadeusz Gość
~Tadeusz
Sierp i młot... 2012-05-01 14.31

Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę
Wyobraźcie sobie teraz swastyki na prawicowym marszu, to by była dopiero afera, co nie? Afera stulecia, a ten sierp i młot oczywiście jest dozwolony

anna Gość
~anna
to nie marsz lewicy... 2012-05-01 15.05

Lewica za komuny działała w Solidarności. PZPR to byli (i są) zwykli bandyci którzy dorwali się do koryta tak jak teraz PO a kilka lat temu PiS czy wcześniej SLD. Lewica to nie bolszewia.

Raffff Gość
~Raffff
Co SLD ma wspólnego z lewicą? 2012-05-01 15.24

Lewicowa manifestacja, jedyna tego dnia w Warszawie, rozpoczęła się o 13 na Placu Bankowym.

Dodaj swój komentarz: