*
Dodane 2014-12-18 17.00 , komentarzy 85

Aero2, czyli darmowy internet. Jak z niego korzystać? [poradnik, gdzie odebrać kartę]

Podpowiadamy jak korzystać z darmowego internetu Aero2 i jak dostać kartę z darmowym internetem Aero2.

Android – ustawienia Aero2

Aero2, czyli darmowy internet. Jak z nie...

Autor:

Aktualizacja, 4.12.2014:

Aero Mini. Można kupić pakiet bez captcha i przerywanej sesji


Spółka Aero2 oferuje nową usługę. Teraz można mieć mieć dostęp do tej sieci bez captcha i bez przerywania sesji. Trzeba jednak zapłacić. Pakiet ważny 30 dni (3 GB danych) kosztuje 5 zł. Pakiet na 60 dni (5 GB danych) kosztuje 10 zł. Prędkość pozostaje ta sama, co w przypadku bezpłatnego Internetu i wynosi 512 kb/s. Po wyczerpaniu pakietu usługa wraca do ustawień z captcha i przerywaniem sesji. Więcej informacji tutaj.


Zmiany w regulaminie Aero2 (aktualizacja)


Spółka Aero2 udostęniła 27 listopada nowy regulamin. Znajdziecie go tutaj. Wśród zmian pojawiła się możliwość zmiany przeznaczenia karty SIM z darmowym internetem na usługą komercyjną świadczoną przez operatora Aero2. Nie ma przy tym konieczności wymiany karty SIM.


Jesteś niepełnosprawny? Możesz wyłączyć captcha


Spółka Aero2 może wyłączyć poszczególnym użytkownikom darmowego internetu konieczność wpisywania kodów captcha, jeśli tylko udowodnią oni, że stan zdrowia utrudnia ich przepisywanie. Trzeba się m.in. legitymować stwierdzonym orzeczeniem o dysfunkcji wzroku. Więcej informacji tutaj.


Znikają łaciate kody w Aero2


Spółka Aero2 poinformowała, że pojawiła się czytelniejsza wersja kodów captcha, składająca się z 8 znaków alfanumerycznych, bez spacji i "łatek/kleksów". Kody mają być również większe.


Aero2 i nieczytelne CAPTCHA


Użytkownicy darmowego Internetu Aero2 narzekają na nieczytelne kody CAPTCHA. Podobny problem pojawił się kilka dni temu. „Wtedy Aero2 tłumaczyło się tzw. atakiem zidentyfikowanych sprawców” - pisze na swoim blogu Jakub Danecki.

Wy też mieliście problemy z odczytaniem kodu CAPTCHA w Aero2?Wprowadzanie CAPTCHA wydłużone o tydzień


- Wychodząc naprzeciw opiniom użytkowników Bezpłatnego Dostępu do Internetu, informujemy, że okres stopniowego wprowadzania mechanizmu CAPTCHA wydłużyliśmy o kolejny tydzień. Mamy nadzieję, że ułatwi to wszystkim zainteresowanym przyzwyczajenie się do nowych zasad autoryzacji, obowiązujących od 1 kwietnia br. - napisała we wtorek 8 kwietnia spółka Aero2 na swoim fanpejdżu na facebooku.


Aero2 już z CAPTCHA


Od 1 kwietnia użytkownicy darmowego Internetu Aero2 muszą korzystać z CAPTCHA, aby móc zalogować się do sieci. Więcej captcha piszemy poniżej, w naszych wcześniejszych wpisach.


Za Aero2 nie trzeba odprowadzać podatku


Spóka Aero2 ma wiadomość dla osób planujących złożyć rozliczenie za 2013r. w Urzędzie Skarbowym. - (...) korzystanie z Bezpłatnego Dostępu do Internetu przez osoby fizyczne nie podlega obowiązkowi składania PIT-8C, ponieważ jednorazowa sesja połączenia z Internetem nie jest dłuższa niż 60 min, co oznacza, że wartość tego świadczenia nie przekracza kwoty zwolnionej z opodatkowania - podkreśla spółka.


Utrudnienia w korzystaniu z Aero2 we wschodniej Polsce


- Aktualnie w związku z gwałtownym nasileniem zakłóceń pasma 900MHz we wschodniej Polsce, użytkownicy Bezpłatnego Dostępu do Internetu z woj. podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i wschodniej części mazowieckiego mogą napotykać utrudnienia w korzystaniu z Bezpłatnego Dostępu do Internetu - pisze w komunikacie spółka Aero2.


Problemy z Aero2


Od poniedziałku (13 stycznia 2014) użytkownicy bezpłatnego Internetu Aero2 mogą mieć problem z dostępem do usługi. Co prawda modemy łączą się z siecią, ale sam Internet nie działa. - Informujemy, że zgłaszane problemy związane z korzystaniem z Bezpłatnego Dostępu do Internetu powinny stopniowo ustępować. Wszystkich korzystających z bezpłatnego Internetu przepraszamy za niedogodności - czytamy na fanpejdżu operatora.


Nowa strona Aero2


Pod adresem www.aero2.pl dostępna jest odświeżona strona operatora darmowego internetu Aero2. Oceniamy, że pod kątem graficznym prezentuje się ona znacznie lepiej od poprzedniczki...


Aero2 - nie tylko dla młodych…


Ciekawostka ze świata darmowego Internetu Aero2: Najstarsza osoba, jaka odebrała kiedyś kartę SIM do Aero2 miała 104 lata. Okazuje się, że w bazie osób korzystających z darmowego Internetu Aero2 jest ponad 700 osób w wieku 80-90 lat - czytamy na fanpejdżu usługi.


Aero2 - najwięcej połączeń z chińskich smartfonów


Ciekawe dane statystyczne przedstawiła niedawno spółka Aero2. Ponad połowa osób korzystających z darmowego Internetu Aero2 wykorzystuje do tego celu telefony chińskiej marki Huawei (58 proc.). Na drugim miejscu są smartfona koreańskiej firmy Samsung (10,9 proc.), dalej jest Apple (7,1 proc.) oraz chiński ZTE (5,7 proc.). Ponad 18 proc. wejść jest z kolei realizowanych z innych marek telefonów.


Aero2 ma oficjalny fanpejdż

Na Facebooku działa od jakiegoś czasu oficjalny fanpejdź usługi darmowego internetu Aero2. Na razie można znaleźć na nim informacje na temat tego, jak m.in. dostać kartę SIM lub jaka jest mapa zasięgu darmowego internetu.

Adres fanpejdża: facebook.com/aero2bdi


Aero2 - kupujecie modem? Pamiętajcie o podstawowych parametrach!Jeśli jesteście właśnie w sklepie i chcecie kupić modem do Aero2, albo właśnie się po niego wybieracie, sprawdźcie czy urządzenie jest zgodne z minimalnymi wymaganiami operatora darmowego Internetu.*

- Modem do Aero2 musi obsługiwać pasma transmisji danych 900 MHz lub 2500MHz (technologia HSPA+ 900 MHz lub LTE 2500MHz). Na pudełku z modem informacje o obsługiwanych pasmach powinny być widoczne. Jeśli ich nie widzimy, albo sprzedawca nie zna parametrów urządzenia – nie kupujmy go.

- Modem do Aero2 powinien umożliwiać ściąganie danych na poziomie minimum 14 Mbit/s. Informacja o prędkości modemu także powinna być na pudełku.

Jeśli jest mniejsza, np. 7,2 Mbit/s (na takie modemy dosyć łatwo trafić w marketach z elektroniką), to Aero2 może działać, ale tylko do czasu - taki modem nie jest do końca zgodny z wymaganiami. Mimo, że urządzenie chwilowo działa, to jest ryzyko, że za jakiś czas przestanie. Lepiej więc nie kupować tymczasowego modemu, tylko wydać nieco więcej i wziąć urządzenie zgodne z wymaganiami operatora Aero2.

* Należy także pamiętać o tym, że mimo iż urządzenie spełnia wszystkie wymagania, mogą być problemy z działaniem z Aero2. Dlatego wybór konkretnego urządzenia należy jeszcze potwierdzić przeglądając opinię na jego temat w sieci.


Aero2 - captcha w 2014 r.?


Operator Aero2 ma wprowadzić captcha w pierwszym kwartale 2014 r. - tak pisze Dziennik Gazeta Prawna - powołując się na swoje źródła. O powodach wprowadzenia captcha w Aero2 czytaj niżej.


Aero2 - zmienił się adres korespondencyjny


Spółka Aero2 poinformowała, że od 14 września 2013 r. wszystkie dokumenty związane z darmowy dostępem do Internetu należy wysyłać na nowy adres do korespondencji.

Aero2 Sp. z o.o.
Bezpłatny Dostęp do Internetu
ul. Trembeckiego 11A II piętro
35-234 Rzeszów

- Przypominamy, że wszystkie sprawy związane z BDI pracownicy BOK obsługują korespondencyjnie (w zależności od sprawy mailowo bądź poprzez pocztę tradycyjną). Podanie pełnych danych wraz z numerem PESEL umożliwia realizację zgłoszenia - czytamy w komunikacie spółki Aero2.


Wciąż czekamy na captcha


Zapowiedzi wprowadzenia captcha w usłudze Aero2 (patrz niżej) pozostały chyba na razie... zapowiedziami. Po intynsywnym używaniu karty SIM z darmowym internetem - od ponad dwóch tygodni - nie natknęliśmy się na opcję logowania do Aero2 przez captcha. A czy Was to już spotkało?


Rekordziści ściągania danych: 180 GB miesięcznie! O CAPTCHA w Aero2…


Do ciekawych wniosków można dojść przy okazji zapowiedzi wprowadzenia autoryzacji CAPTCHA przy korzystaniu z darmowego Internetu Aero2. Przecieki na temat wprowadzenia CAPTCHA pojawiły się ok. dwa miesiące temu.

Wiadomo już, że CAPTCHA ma być wprowadzane stopniowo - tak, aby przyzwyczaić do niego użytkowników. Początkowo dodatkowe okno logowania będzie się pojawiać losowo przy niektórych sesjach łączenia z Aero2. Całkowite przejście na CAPTCHA ma potrwać kilka miesięcy.

Wielu internautom pomysł z CAPTCHA w Aero2 się nie podoba, bo komplikuje korzystanie z sieci. Jednak wiadomo, że wprowadzenie mechanizmu jest związane z dużą ilością ściągania danych przez użytkowników. Według informacji pozyskanych z Urzędu Komunikacji Elektronicznej, korespondującego ze spółką Aero2 - około 20 proc. użytkowników darmowego Internetu generuje ponad 70 proc. transferu w tej sieci.

Co ciekawe - są rekordziści. Np. w kwietniu 2013 r. niektórzy z użytkowników Aero2 ściągali od 112 do aż 180 GB danych miesięcznie! Tymczasem darmowy Internet Aero2 miał służyć głównie osobom, które dopiero odkrywają Internet lub korzystają z niego w celu przejrzenie stron Internetowych czy korzystania z maila.

Według portalu telepolis.pl Aero2 ma już wydanych ponad 150 tys. kart SIM (dane za I kw. 2013 r.)


Będzie CAPTCHA w Aero2?


Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce użytkownicy darmowego Internetu Aero2 będą musieli korzystać z CAPTCHA, aby móc zalogować się do sieci.

O pomyśle z CAPTCHA możemy przeczytać na blogu Jakub Daneckiego jdtech.pl. CAPTCHA to nic innego jak znany z wielu serwisów internetowych system rozpoznawania użytkownika, dzięki czemu wiadomo, że załogować się próbuje człowiek, a nie program, np. spamerski.

Niewykluczone, że taki system pojawi się teraz przy Aero2. Jak pamiętamy, jest to darmowy Internet. Jednak co godzinę system przerywa połączenie. Do tej pory wystarczyło jednak ustawienie modemu, aby sam wznawiał połączenie automatyczne.

Wprowadzenie CAPTCHA może oznaczać, że użytkownik będzie musiał sam co godzinę logować się do systemu, aby dalej korzystać z Aero2. Ma to jednak zapowiedz ściąganiu ogromnych ilości danych za pomocą bezpłatnego Internetu. Na razie o CAPTCHA w Aero2 możemy czytać na stronie jdtech.pl. Oficjalna strona operatora darmowego Internetu nic na ten temat nie wspomina.


Aero2 - zanim kupisz modem, sprawdź zgodne urządzenia


Przypominamy tym, którzy zdecydowali się zamówić kartę SIM do bezpłatnego Internetu Aero2, że nie każde urządzenie będzie działać poprawnie z tą siecią.

Jak podkreśla operator Aero2, najlepiej zaopatrzyć się w urządzenie kat. 10, które obsługuje transmisję danych w technologii HSPA+ w paśmie 900 MHz (pasmo 8) lub kategorii 3 obsługujący transmisję danych w technologii TD-LTE w paśmie 2500MHz (pasmo 38).

Kupując urządzenie (modem USB od komputera), za pomocą którego będziemy chcieli korzystać z darmowego Internetu Aero2 koniecznie sprawdźmy na pudełku powyższe parametry. Inaczej czeka nas rozczarowanie i w najlepszym przypadku wymiana sprzętu.

Operator Aero2 podaję krótką listę zgodnych modemów: Huawei E182E (eHSPA), Huawei E36, Huawei E398, Huawei E173u-2, Sierra Wireless Aircard USB 307 (HSPAe), ZTE MF668. Oczywiście podobna zasada obowiązuje przy zakupie telefonu, którym zamierzamy korzystać z Aero2. W danych technicznych aparatu szukajmy zgodności z dot. transmisji danyh 900 MHz (lub TD-LTE w paśmie 2500MHz).


Nowe zasady otrzymywania kart SIM Aero2 pocztą


Na stronie spółki Aero2 pojawiła się informacja o tym, że 1 marca 2013 kartę SIM do darmowego Internetu można uzyskać za pośrednictwem wysyłki pocztowej - listu poleconego.

Trzeba zarejestrować się w systemie on-line bezpłatnego dostępu do Internetu. Po zakończeniu tej czynności użytkownik dostanie wiadomość na podany e-mail z prośba o potwierdzenie rejestracji.

Potem zainteresowany otrzymuje maila z instrukcją i wypełnionym zamówieniem. W instrukcji podane są informacje jakie dokumenty należy przesłać, aby otrzymać kartę SIM Aero2. Całość trzeba potem odesłać na wskazany w mailu adres. Karta SIM zostanie odesłana imiennie listem poleconym.Kolejki przed punktem odbioru kart Aero2


Dwie, trzy, cztery godziny, a nawet więcej - byliśmy z aparatem przed salonem Sferii na ul. Dzielnej w Warszawie, gdzie można zgłaszać się po kartę SIM z darmowym internetem Aero2. Rozmawialiśmy także z osobami stającymi w kolejce.

Kolejki po Aero2 [zdjęcia] - czytaj »
Jak czytamy na blogu jdtech.pl od 11 stycznia Aero2 nie przyjmuje już zamówień na karty SIM bezpłatnego dostępu do Internetu z odbiorem osobistym w siedzibie firmy na ul. Lwowskiej 19 w Warszawie.

Obecnie kartę SIM do Aero2 można odebrać tylko w jednym punkcie odbioru osobistego – w salonie firmy Sferia na ul. Dzielnej 58 w Warszawie. Zdarzają się dni, że kolejki oczekujących są spore. Czas stania w takiej kolejce po kartę może wynieść nawet ponad dwie godziny.


Wcześniejsze informacje:

Większy zasięg Aero2


Na blogu jdetech.pl dowiadujemy się, że operator Aero2 uzyskał ponad 1200 nowych pozwoleń na budowę nadajników. Oznacza to, że wkrótce zasięg Aero2, a co za tym idzie, darmowego internetu, praktycznie się podwoi. Więcej szczegółów tutaj.

WYŁĄCZENIE TELEWIZJI NAZIEMNEJ - DATY

JAKI DEKODER DO NAZIEMNEJ TELEWIZJI CYFROWEJ?


O darmowym internecie Aero2 słyszało już pewnie wiele osób, ale tym, którzy jeszcze o nim nie wiedzą nie wiedzą, należy się kilka słów wyjaśnienia.

Udostępnij artykuł na Facebooku

W skrócie polega na tym, że od spółki Aero2 odbieramy specjalną kartę SIM, wkładamy do modemu, smartfona lub tabletu i do końca 2016 r. możemy się cieszyć darmowym internetem.

Odbiór karty z darmowym internetem Aero2


Jest oczywiście kilka „ale” i trzeba mieć je na uwadze. Kartę SIM można odebrać osobiście w salonie Sferia przy ul. Dzielnej 58 w Warszawie (sprawdź szczegóły).

WAŻNA INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW AERO2


Kartę można odebrać także w Biurze Obsługi Klienta Aero2 w Warszawie, przy ul. Lwowskiej 19, wypełniając wcześniej formularz on-line.

Karta SIM jest też wysyłana pocztą, co kosztuje dodatkowo 7 zł (szczegóły na stronie operatora). Najwygodniejszy jest odbiór osobisty, bo kartę dostaniemy od ręki.

Dodatkowo trzeba wpłacić depozyt w wysokości 20 zł (jest on zwracany po tym, jak oddamy kartę SIM). W przypadku osobistego odbierania karty trzeba przynieść pieniądze w gotówce.

Darmowy, ale nie szybki...


Kolejną sprawą jest prędkość darmowego internetu. Obecnie Aero2 oferuje niezbyt imponujący transfer 256kbit/s. W maju tego roku prędkość została podniesiona do 512kbit/s. Trzeba jednak przyznać, że transfer rzeczywiście utrzymuje się mniej więcej na poziomie, jaki deklaruje Aero2.

Prędkość, mimo że niewielka, spokojnie wystarczy do przeglądania poczty czy stron internetowych. Działają także radia internetowe, chociaż możliwe są przerwy w sygnale. Za to oglądanie filmów na YouTube nie jest już komfortowe - trzeba długo czekać na załadowanie filmu.

Jaką kamerę do samochodu wybrać.

Poradnik, ceny, modele


Należy także pamiętać o tym, że po tym jak już włożymy kartę SIM do urządzenia i włączymy internet, to po 60 minutach nasze połączenie zostanie zerwane. Możemy je potem wznowić ręcznie lub ustawić urządzenie tak, aby samo automatycznie wznawiało połączenie.

Jak uruchomić Aero2, czyli nie każdy modem działa


Po tym, jak już odbierzemy kartę SIM z darmowym internetem Aero2, możemy jej użyć na kilka sposobów. Dla właściciela komputera prostym rozwiązaniem może być zakup modemu USB. Tutaj jednak trzeba wiedzieć, że Aero2 nie działa z każdym modemem.

Spółka na swojej stronie podaje tylko kilka modeli, które działają, dlatego jeśli szukacie odpowiedniego urządzenia - polecamy blog Jakuba Daneckiego Jdtech.pl. Jest tam m.in. obszerna lista modemów, które powinny działać z siecią Aero2.

Do używania Aero2 nie musimy jednak koniecznie używać modemu USB. Część popularnych na rynku smartfonów czy tabletów (nawet sprzed 2 lat) współpracuje z kartą SIM Aero2. Jeśli macie taki telefon, którego już np. nie używacie, bo dostaliście od operatora nowy - sprawdźcie go.

Najpopularniejsze nawigacje samochodowe GPS – zobacz porównanie


W praktyce może się okazać, że nie będziecie musieli kupować dodatkowego modemu, bo wasz stary telefon spokojnie go zastąpi. Od autora: tak jest w moim przypadku, gdzie nie nowy już LG Swift GT540 bez problemu radzi sobie z Aero2.

Udostępnij artykuł na Facebooku

Jeśli już zdecydujecie się włożyć kartę SIM Aero2 do smartfona czy tabletu, to pozostanie tylko ustawienie urządzenia, aby łączyło się z darmowym internetem.

Poniżej krotki poradnik ustawienia Aero2 na urządzeniu z systemem Android.

W menu Androida szukamy opcji „Ustawienia”.

Kliknij, aby powiększyć »


Tam klikamy w zakładkę „Komunikacja”.

Kliknij, aby powiększyć »


Następnie szukamy zakładki „Sieci telefonii komórkowej” i klikamy ją.

Kliknij, aby powiększyć »


Gdy wejdziemy do tej zakładki klikamy „Nazwy punktów dostępu”.

Kliknij, aby powiększyć »


Po jej kliknięciu pojawi nam się okno o nazwie APN. Klikając androidowy przycisk menu wchodzimy do dodatkowych opcji - powinno nam się pojawić okienko „Nowy APN”.

Kliknij, aby powiększyć »


Pojawi nam się wtedy zakładka z ustawieniami konkretnego APN.

Kliknij, aby powiększyć »


W przypadku Aero2 interesuje nas tak naprawdę tylko jedna opcja - „APN”. Klikamy ją i edytujemy wpisując w okienko słowo „darmowy” (bez cudzysłowów). Klikamy OK.

Kliknij, aby powiększyć »


Oprócz samego APN musimy także wpisać nazwę punktu dostępu. Nazwa może być dowolna, ale proponujemy wpisać po prostu „aero2”. Po tej operacji okno punktu dostępu powinno wyglądać tak:

Kliknij, aby powiększyć »


Po zakończeniu edycji na liście punktów dostępu do internetu powinien nam się pojawić dodatkowy punkt Aero2.

Kliknij, aby powiększyć »


Wystarczy tylko zatwierdzić, że chcemy korzystać z tego punktu i jeśli w androidzie mamy włączony przesył danych pakietowych – darmowy internet powinien nam zacząć działać.

Dlaczego darmowy?


Aero2 to spółka, która wygrała przetarg na częstotliwości 2500-2600MHz służące do obsługi sieci bezprzewodowej LTE. Umowa z Urzędem Komunikacji Elektronicznej jest taka, że w zamian za częstotliwości spółka musi udostępniać Polakom darmowy internet do grudnia 2016 roku.

CB radio w komórce - przegląd aplikacji dla kierowców na telefon


Zdając sobie sprawę, że poradnik nie wyczerpuje wszystkich zagadnień dotyczących Aero2, dalszą dyskusję przenosimy do komentarzy poniżej. Jeśli macie uwagi i sugestie, piszczcie :)

Komentarze

Mokotowianin Gość
~Mokotowianin
To działa 2012-04-16 13.35

Potwierdzam, mam modem Huawei E169 i kartę Aero2 od ponad pół roku i faktycznie to działa. Zasięg przyzwoity, od Warszawy do Zakopanego

Sebastian Lucinski Sebastian Lucinski
odp. Mokotowianin 2012-04-16 15.52

Z modemami Huawei jest czasem problem przy Aero2. Tzn. działają, ale potrzebna jest dodatkowa konfiguracja, np. przy firmware. Też musiałeś coś dodatkowo ustawiać?

Hamer Gość
~Hamer
Nie działa :( 2012-07-07 15.19

Mam Samsung galaxy gt s5300, wykonuje wszystko zgodnie z instrukcją ale sieć nie chce się zarejestrować.
Wyskakuje wiadomość:
"Karta SIM nie zezwala na połączenie z siecią"

Ktoś wie co jeszcze muszę zmienić?

jacekw21 Gość
~jacekw21
GALAXY S3 2012-07-13 08.51

POTWIERDZAM DZIAŁA.

Zen Gość
~Zen
Odbiór 2012-07-24 10.32

Odebrałem kartę w salonie na bemowie Powstańców Śląskich bez kolejki szybko i sprawnie, wcześniej pojechałem do WolaParku ale tu porażka kolejka na 2 godziny stania dziwne salony są przecież bardzo blisko siebie !!!

beny Gość
~beny
polecam modem nokia 2012-08-06 03.43

miałem też modem huawei, ale trochę się męczyłem, bo system windows słabo go wykrywał i musiałem mu za każdym razem ręcznie pomagać. Kupiłem mamie modem nokia i działa bez zarzutu. Pozdrawiam

bawos Gość
~bawos
Do "lofix" 2012-08-21 08.26

Zrobiłeś interes życia. Kupiłeś za 150zł towar za który płaci się kaucję 20zł.

Boberek Gość
~Boberek
Do aero2 2012-10-05 08.13

I nie dość, że przepłaciłeś to miałeś go (dostęp do internetu) tylko do końca września... :D
Jedna ważna uwaga. Przy odbiorze osobistym trzeba uzbroić sie w anielską cierpliwość. Kolejka po odbiór jest długa. Na kilka (2-3) godzin stania.

Monika Gość
~Monika
do reklama 2012-10-08 09.45

Koleś nie kupił.. sam reklamuje swoją aukcje.. na innych forach to samo pisze. Nie wiem jak po przeczytaniu tego artykulu, w ktorym pisza, ze jedyny koszt to 20zł (a i tak go zwracaja po zwrocie karty) , ludzie mogą skorzystac z jego aukcji..

Suri Suri
jaki modem?gdzie? 2012-10-09 18.02

karta karta ale skad taki modem skolowac?mamie pod laptopa podpiac coby onet poczytac mogla wiec bez szalenstw i nowosci...
ktos cos poradzi?

staszek Gość
~staszek
aero2 2012-10-10 18.22

To działa.Mam Samsung GalaxyS plus imoden USB Huawei E 173.

Dana Gość
~Dana
Nie zawsze działa po wymiane karty 2012-10-17 07.30

Wymiana karty zbiegła się z awarią oprogramowania w laptopie. Po uruchomieniu laptopa i podłączeniu modemu z nową kartą nie mogę połączyć się z internetem. Wyskakuje komunikat o konieczności zarejestrowania sie przed połączeniem. Czasami (rzadko) szybko migają komunikaty o uwierzytelnieniu i połączenie jest. Przed wymianą było ok. Co zrobić?

Robins Gość
~Robins
Poważne problemy z nawiązaniem połączenia po wymianie karty 2012-10-24 23.19

Niestety ja również dzisiaj nie jestem w stanie korzystać z internetu AERO2. Nawet jeżeli uda się połączyć, po załadowaniu jednej strony rozłącza się. Nie pomogło nawet wymuszenie trybu pracy na UMTS/HSDPA 900, które jest opisywane jako pomocne rozwiązanie na blogu jdtech.pl Ogólnie chyba trzeba będzie się rozglądać z innym rozwiązaniem. Z AERO2 korzystam już prawie rok, ale takich problemów jak dzisiaj nie było nigdy.

Greg Gość
~Greg
Aero2 działa w 100% - korzystam od 22.12.2011 roku 2012-10-25 15.50

Witam. Widzę że wiele osób chce jak najtańszym kosztem korzystać z Aero2 i gdy ich wysiłki idą na marne to narzekają na BDI co jest niepoważne. Zasadniczym warunkiem działania Aero2 jest modem lub telefon zgodny z trybem UMTS/HSDPA 900 MHz. Jak ktoś nie chce wydawać 20 zł na kartę sim to wystarczy w google wpisać model swojego telefonu lub modemu i sprawdzić jakie pasmo obsługuje. Jeśli ktoś che używać Aero2 na przez telefon komórkowy to musi pamiętać że obecnie Aero2 działa w roamingu i nie każda komórka zezwoli na takie połączenie a więc Aero2 nie zadziała mimo zgodności z UMTS/HSDPA 900 MHz. Modem zgodny z Aero2 - Huawei E3131 bez problemu zdobędziemy w salonie PLAY w warszawie przy Al. Jerozolimskich 179 - kosztuje ok. 110 zł. Kartę sim zaś bez kolejek w salonie SFERIA w WOLI PARK na poziomie Auchan. Nie ma tam żadnych kolejek. Zasięg - Aero2 działa na terenie całej Warszawy przy szybkości 512kbit/s co pozwala na oglądanie serwisu TVN24 LIVE bez przerw w oglądaniu na Kabatach - Ursynów. Problem z internetem występuje w miejscach które są swoistą klatką Faradaya - np. restauracja Mc Donald's na najwyższym poziomie w Złotych Tarasach i tam Aero2 zanika. W takich miejscach są jednak hotspoty więc Aero2 tam potrzebne nie jest. Poza Warszawą Aero2 działa wyśmienicie we wszystkich miastach w Polsce oraz poza ich granicami. Jak ustawić by Aero2 działało? Wystarczy wprowadzić nowy punkt dostępu (Aero2) oraz APN - darmowy. Co zrobić gdy nie chcemy za każdym razem w domu korzystać z modemu USB? Wystarczy kupić router TP-LINK TL-MR3420 który posiada złącze USB w które włożymy nasz modem HUAWEI i stworzymy darmowy punkt dostępu WiFi. Router posiada opcję szybkiego wznawiania połączenia więc po 60 minutowej sesji w Aero2 nawet nie zauważymy że połączenie się zerwało gdyż router wznowi je samoczynnie. Router kosztuje ok 190 zł co z modemem 110 zł i kartą sim 20 zł daje nam razem koszt 320 zł. Dla wielu będzie to dużo ale jeśli policzyć koszt internetu w Plusie gdzie za 30 zł dostajemy 2 GB transferu na 1 miesiąc to w Aero2 ten koszt zwraca się po średnio 5 miesiącach. Mało kto wie ale limit pobieranych danych w Aero2 jest na poziomie 150 GB !! Reasmując - jak ktoś będzie miał problem z konfiguracją Aero2 niech pisze. Ja używam Aero2 od 22 grudnia 2011 i mimo wymiany karty w październiku korzystam z BDI bez żadnego problemu. Pozdrawiam!

Michał Gość
~Michał
działa xD 2012-11-03 17.04

w salonie zeszło mi się góra 3 min, spotkałem ludzi aż z katowic...
rach ciach i mam, w telu z andriodem tez działa i ogólnie jest ok do takiego swobodnego przeglądania, na YT sie zacina ale w końcu za darmo.

Areola Gość
~Areola
bezpłatny net za 160PLN + 4 piwa haha ;) 2012-11-24 15.31

Witajcie, od dziś mam już bezpłatny internet.
Działa i to na tyle dobrze że filmiki z YouTuba normalnie się ładują :)
Chciałam się tylko podzielić spostrzeżeniam, że w sumie bezpłatny intrenet Areo2 kosztował mnie 160PLN+4 piwa:
*karta 20,00PLN
*przesyłka 7,00PLN
*modem HUAWEI z allegro + przesyłka 130,93PLN
*4 piwa dla kolegi informatyka, który mi wszystko aktywował
Niemniej jednak muszę przyznać, że i tak się opłaca, bo już mam spokój z rachunkami za neta do 2016roku :)

areo Gość
~areo
areo 2 w bydgoszczy 2012-11-29 14.37

czy w bydgoszczy mozna odebrac karte i gdzie ?.

Host Gość
~Host
areo 2 - Warszawa 31.11.2012- 01.12.2012 2012-12-01 01.48

Witam, od rana zadna strona sie nie laduje.Modem laczy sie z siecia , ale zadna strona nie dziala.Macie ten sam problem? Miasto Warszawa -Praga Poludnie.

aero2 Gość
~aero2
31.listopad coś nowego 2012-12-01 16.56

Nawet nie wiedziałem ze 31 listopad istnieje w kalendarzu (HOST)

Jaco Gość
~Jaco
U mnie to samo 2012-12-01 18.44

Od wczoraj strona laduje sie kilka minut.Czy w tym momencie wystepuje awaria?

Gość Gość
~Gość
słaba prędkość 2012-12-05 18.03

dziś uruchomiłem aero a tu prędkość zamiast 500kbit/s jest 200 czy to jest normalna prędkość czy coś jest nie tak -sieć PLUS zasięg na średnim poziomie a prędkość słaba ,spodziewałem się drugie tyle co wy o tym sądzicie.

Wniosek Gość
~Wniosek
Zmniejsza się zasięg Aero2! 2012-12-21 15.33

Od 18.12.2012 (czyli na dzisiaj już 4 dzień) nie ma zasięgu Aero2 w Wyrach k/Mikołowa (woj. śląskie) - objaw jest taki jak by w ogóle nadajnik przestał działać. Wysłałem zapytanie co się stało... ale żadnej odpowiedzi.

Tikej232 Gość
~Tikej232
Co po 2016 roku? 2012-12-26 00.30

Aero2 ma Umowe z Urzędem
Komunikacji Elektronicznej że w zamian za
częstotliwości jakie otrzymała to spółka musi
udostępniać Polakom darmowy
internet do grudnia 2016 roku. Moje pytanie brzmi, co będzie po 2016 jak spółce areo2 skończy się umowa o udostępnianie darmowego internetu?
Będe wdzięczny za odpowiedzi.

Z góry dziękuje.

Tikej232 Gość
~Tikej232
Co po 2016 roku? 2012-12-26 00.37

Aero2 ma Umowe z Urzędem
Komunikacji Elektronicznej że w zamian za
częstotliwości jakie otrzymała to spółka musi
udostępniać Polakom darmowy
internet do grudnia 2016 roku. Moje pytanie brzmi, co będzie po 2016 jak spółce areo2 skończy się umowa o udostępnianie darmowego internetu?
Będe wdzięczny za odpowiedzi.

Z góry dziękuje.

Tikej232 Gość
~Tikej232
Co będzie po 2016 roku? 2012-12-26 00.39

Aero2 ma Umowe z Urzędem
Komunikacji Elektronicznej że w zamian za
częstotliwości jakie otrzymała to spółka musi
udostępniać Polakom darmowy
internet do grudnia 2016 roku. Moje pytanie brzmi, co będzie po 2016 jak spółce areo2 skończy się umowa o udostępnianie darmowego internetu?
Będe wdzięczny za odpowiedzi.

Z góry dziękuje.

Dodaj swój komentarz: