*
Dodane 2012-04-04 16.10 , komentarzy 0

Wyścig Mydelniczek Red Bull 2012 w Warszawie. Można się już rejestrować

Pojazdy w kształcie kuchenki czy magnetofonu? Rywalizacja słynnych mydelniczek Red Bulla zawita do Warszawy!

Pojazdy w kształcie kuchenki czy magnetofonu? Rywalizacja ...

Wyścig Mydelniczek Red Bull 2012. Można ...

Autor:

Wyścig Mydelniczek Red Bull odbędzie się w Polsce po raz drugi. Tym razem na miejsce niezwykłych zawodów wybrano ul. Agrykola przy warszawskich Łazienkach. Wyścigi odbędą się 23 września 2012 roku, ale chętni już teraz mogą się zapisywać.

Udostępnij artykuł na Facebooku

Najpierw trzeba zebrać ekipę i zarejestrować zespół na www.redbullmydelniczki.pl. Termin zapisów mija 31 maja. Potem do 15 czerwca każda załoga musi stworzyć koncepcję swojego pojazdu, naszkicować go i opisać w projekcie. Propozycje należy przesłać do 15 czerwca.

Załogi, których projekt zostanie zakwalifikowany, przystępują do fazy drugiej, którą jest… budowa mydelniczki, a potem udział we wrześniowych zawodach w Warszawie.

Odbywające się na całym świecie zawody są niezwykle popularne. Startuje w nich wielu pasjonatów nietypowych środków motoryzacji. W zawodach mydelniczek chodzi nie tyle o zwycięstwo, co o dobrą zabawę, więc pojazdy mają różne kształty i przypominają często przedmioty codziennego użytku - przeglądaj galerię zdjęć »Wyścigi mydelniczek to rywalizacja samodzielnie zaprojektowanych i zbudowanych pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni i grawitacji. Red Bull w dosyć zabawny sposób radzi rajdowcom-amatorom jak powinien być przykładowy pojazd: „(…)samobieżny – żadnych silników, czy napędów mechanicznych. Proste równanie: Siła popychu załogi + stromo nachylona trasa + grawitacja = mega-prędkość” – można przeczytać na stronie wyścigów.


Histeria po śmierci Kim Dzong Ila w... Warszawie

Pojechali metrem bez spodni 2012 [zdjęcia]

Palili jointy przed Sejmem [zdjecia + wideo]

Eksmisja squatu Elba przy Elbląskiej [zdjęcia]

dodaj artykułdodaj wpis do blogadodaj fotoreportażdodaj wydarzenie

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: