*
Dodane 2012-03-28 23.22 , komentarzy 0

Wypadek koło Żywca. Osiem osób nie żyje [zdjęcia]

Do wypadku busa z ciężarówką doszło 28 marca wieczorem w miejscowości Przybędza w woj. śląskim. W mercedesie znajdowali się górnicy wracający z pracy.

Do wypadku busa z ciężarówką doszło 28 marca wieczorem w ...

Wypadek koło Żywca. Osiem osób nie żyje

Autor: maps.google.pl

AKTUALIZACJA, godz. 7:04

- Jak wstępnie ustalono na prostym odcinku drogi na wiadukcie, w trakcie wymijania doszło do zderzenia przyczepy ciężarowej scanii służącej do przewozu drewna z jadącym prawidłowo samochodem marki Mercedes Sprinter, który przewoził osiemnastu górników wracających po pracy z kopalni „Mysłowice” - mówi Paweł Roczyna z żywieckiej policji.

Zdjęcia z wypadku »

Bezpośrednio po zderzeniu przyczepa uderzyła w barierę wiaduktu i spadła do koryta potoku. - Na skutek zderzenia na miejscu śmierć poniosło siedem osób. Do szpitali w Żywcu i Bielsku Białej, przewiezionych zostało jedenaście rannych. Jeden z ciężko rannych mężczyzn zmarł w żywieckim szpitalu - mówi Roczyna.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarowej scanii, 44-letni mieszkaniec Brennej, był trzeźwy. Mężczyzna zgodnie z decyzją prokuratury został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy - dodajeRoczyna.

Do wypadku w Przybędzy
, na wiadukcie na drdze krajowej nr 69 doszło w środę, 28 marca, wieczorem. Bus marki Mercedes przewożący 16 osób - górników wracających z pracy - wbił się w ciężarówkę. W wyniku zderzenie naczepa samochodu ciężarowego spadła z wiaduktu, była wypełniona drwewnem.

Siedem osób zginęło na miejscu, siódma - w szpitalu. Są też ranni - na razie źródła podają różną ich ilość: od 8 do 18 osób. Po zderzeniu naczepa ciężarówki wyładowana drewnem spadła z wiaduktu do przepływającego pod drogą potoku.

- Bus jest rozbity. Cały przód jest zdemolowany - podaje za Pawłem Roczyną z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu TVN24. - W środku było 16 osób, górników wracających z pracy. Kierowca busa zginął na miejscu. Osoba kierująca ciężarówką wyszła z wypadku bez szwanku.

Wyznaczono objazd starym przebiegiem drogi krajowej nr 69. Na miejscu jest prokurator, a utrudnienia dla kierwców mogą potrwać do czwartku do popołudnia.

więcej: Wypadek busa w Przybędzy koło Żywca. Osiem osób nie żyje [zdjęcia], MMSilesia.pl
Histeria po śmierci Kim Dzong Ila w... Warszawie

Pojechali metrem bez spodni 2012 [zdjęcia]

Palili jointy przed Sejmem [zdjecia + wideo]

Eksmisja squatu Elba przy Elbląskiej [zdjęcia]

dodaj artykułdodaj wpis do blogadodaj fotoreportażdodaj wydarzenie

X

Miejsce
w rankingu
spozamiasta

"Spoza miasta” to nowa kategoria artykułów w mmwarszawa.pl. Będziemy w niej codziennie publikować ciekawe i ważne artykuły nie tylko z Mazowsza, ale również całej Polski.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: