*
Dodane 2012-01-05 17.10 , komentarzy 7

Orszak Trzech Króli 2012. To już w piątek

Ponad 600 dzieci i blisko 200 aktorów przejdzie ulicami Starego Miasta. Orszak Trzech Króli po raz czwarty pojawi się w Warszawie.

Orszak Trzech Króli w Warszawie

Orszak Trzech Króli w Warszawie

Autor: arch. mm

Orszak Trzech Króli wyruszy w piątek 6 stycznia o godz. 12.00 z placu Zamkowego. Zanim to nastąpi uczestnicy orszaku wezmą udział w mszy, którą poprowadzi arcybiskup warszawski Kazimierz Nycz.

Orszak poprowadzą aktorzy grający Trzech Króli, symbolizujących trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę. Królowie będą ubrani w bogate szaty i poprowadzą orszak jadąc na koniach.

Razem z nimi ulicami Starego Miasta przejdzie ponad 600 dzieci z warszawskich szkół i organizacji harcerskich oraz 130 dorosłych aktorów. Będą oni ubrani w kolorowe stroje świadczące o przynależności do jednego z trzech orszaków.

Dzieciom i aktorom towarzyszyć będą góralskie kapele, a także żywe zwierzęta – konie, wielbłądy, owieczki oraz osiołek. W orszaku azjatyckim pojawi się dodatkowo żółto-czerwony smok prowadzony przez kilkunastu aktorów.

Orszak Trzech Króli to bardzo widowiskowe wydarzenie. Zobacz jak wyglądał w latach ubiegłych - wideo oraz zdjęcia z 2009 i 2010 roku:
W Orszaku Trzech Króli
będą mogli wziąć udział także warszawiacy. Do pokonania będzie trasa około 1,5 km. Organizatorzy będą rozdawać śpiewniki i korony. Na trasie będzie można zobaczyć sceny odgrywane przez innych aktorów – m.in. Anioła Bożego wskazującego drogę do stajenki, walkę dobra ze złem czy Heroda grożącego malutkiemu Jezusowi.

Orszak Trzech Króli przejdzie na Plac Piłsudskiego, gdzie czekać na niego będzie stajenka z Jezusem. Tam też odbędzie się na zakończenie koncert kolęd.


Histeria po śmierci Kim Dzong Ila w... Warszawie

Awaryjne lądowanie Boeinga 767 - zobacz wideo

Zamieszki w Warszawie. Bitwa z bandytami

Jasnowidz Krzysztof Jackowski. Zobacz przyszłość..

dodaj artykułdodaj wpis do blogadodaj fotoreportażdodaj wydarzenie

Komentarze

heniek Gość
~heniek
CHOLERNY KATOLAND 2012-01-03 20.46

NARZUCILI WSZYSTKIM ŻE ŚWIĘTO
KAZALI NIE IŚĆ DO PRACY
A KRYZYS MAMY
POWINNIŚMY PRACOWAĆ
A NIE OPIERDZIELAĆ SIĘ
CZY WASZ WYMYŚLONY JEZUS DA NAM NA CHLEB?

z Katolandu henia Gość
~z Katolandu henia
Cholerny heniek komuch 2012-01-03 22.55

Możesz heniu zapieprzać do roboty! Nie widzę przeszkód żadnych, przecie to dla Ciebie żadne święto!
To, że jest tak a nie inaczej to zawdzięczasz zapewne swojemu głosowi w wyborach - rząd PR-owców. Buńczuczne zapowiedzi i pierdzenie w stołki.

gościu Gość
~gościu
a co ja wolę 2012-01-04 09.38

wolę jeżdżenie bez spodni metrem niż chodzenie w tych śmiesznych strojach po mieście. Jeszcze dzieci w to wplątali.

as Gość
~as
@gościu 2012-01-04 09.57

to przyślij swoje zdjęcia do redakcji MM jak jeździsz bez spodni w metrze. Będzie materiał, z którego wszyscy się pośmiejemy

srebrny47 Gość
~srebrny47
Do Hania (idioty) 2012-01-05 16.45

Heniu chyba powinieneś spieprzać na Syberię. I nieobyty ateisto te święto jest dniem wolnym od pracy w wielu krajach europy. Ale możesz popracować przy budowie obwodnicy Warszawy. Weż łopatę i przewalaj piasek z kupki na kupkę bo tylko do tego się zapewne nadajesz

AN Gość
~AN
do Henia 2012-01-05 20.54

kolejny pożyteczny idiota...

TKM Gość
~TKM
do Henia 2012-01-05 21.23

Wierzyć czy nie to sprawa osobista każdego człowieka, ale jeśli zaprzeczasz faktom historycznym, to we łbie masz człowieku g-no zamiast szarych komórek. Kompromitujesz się.

Dodaj swój komentarz: