*
Dodane 2012-01-02 09.20 , komentarzy 28

Ruszyła rekrutacja do żłobków, a strona internetowa „padła”

Strona z elektroniczną rejestracją do żłobków nie wytrzymała szturmu rodziców, którzy przez internet chcą zapisać swoje dzieci.

Ruszyła rekrutacja do żłobków, a strona internetowa „padła”

Ruszyła rekrutacja do żłobków, a strona ...

Autor: arch. gk24.pl

Internetowa rejestracja do żłobków rozpoczęła się w poniedziałek o godz. 9.00.

Najwidoczniej zbyt wielu rodziców postanowiło jednocześnie spróbować zapisać swoje dziecko, bo strona internetowa www.zlobki.waw.pl/rekrutacja2012 nie otwiera się. Przeglądarka komputerowa pokazuje komunikat o błędzie.

Trzeba odświeżać...


– Strona działa, trzeba ją kilka razy odświeżyć i się załaduje – zapewnia Katarzyna Pieńkowska z biura prasowego urzędu miasta.

Problemy techniczne stoją trochę w sprzeczności z tym, co na swojej stronie pisze ratusz: „Nowy system umożliwi sprawne przeprowadzenie rekrutacji z zastosowaniem jednolitych zasad i kryteriów oraz optymalne wykorzystanie miejsc w żłobkach”.

Rodzicom, którzy nie mogą zapisać dziecka przez internet pozostaje wizyta w placówce i wypełnienie wniosku na miejscu. Ratusz uruchomił też infolinię dla rodziców pod numerem (22) 565 23 44 (działa w godz. 8.30-15.30).


Histeria po śmierci Kim Dzong Ila w... Warszawie

Awaryjne lądowanie Boeinga 767 - zobacz wideo

Zamieszki w Warszawie. Bitwa z bandytami

Jasnowidz Krzysztof Jackowski. Zobacz przyszłość..

dodaj artykułdodaj wpis do blogadodaj fotoreportażdodaj wydarzenie

Komentarze

jessica Gość
~jessica
istny cyrk 2012-01-02 10.05

strona nie dziala. siedze nad tym od godziny. raz mialam mozliwosc wpisac pesel dziecka i raz przejsc do nastepnej strony. po czym wrocilo do wpisywania peselu. errrrr

gość Gość
~gość
Ile można odświeżać? 2012-01-02 10.26

Pani Katarzyno... Do ciężkiej niespodziewanej ILE MOŻNA ODŚWIEŻAĆ?

asia Gość
~asia
kpina 2012-01-02 10.28

to jakaś paranoja! Czy zawsze muszą być utrudnienia, od prawie 1,5 h ani razu nie udało mi się wejśc na stronę rektrutacyjną do żłobków! Ile mam jeszcze spędzić czasu i liczyć że się strona otworzy? a dodam że złobki do których składaliśmy wnioski papierowe oddały nam papiery bo miał ruszyć system elektr, i co, znów mam jeździć po tych żłobkach i ponownie składać? MASAKRA !!!!! tak nie powinno być!

ONA Gość
~ONA
paraNOJA 2012-01-02 10.34

TO JEST JAKAS K..... PARANOJA

Astarte Gość
~Astarte
udało się zapisać 2012-01-02 10.37

Mi udało się wypełnić wniosek. W półtorej godziny po udostępnieniu systemu mój numer wniosku bliski jest 900 :/ Coś czarno widzę wyniki naboru :/ Skoro tyle osób od razu wystartowało do wypełnienia danych to nic dziwnego, że system przestaje ogarniać temat :/

ONA Gość
~ONA
PANI KASIU 2012-01-02 10.50

TO NICH PANI KASA SOBIE ODSWIEZY STRONE I ZAPISZE NAS WSZYSTKICH JAK MA TAKIE PODEJSCIE. GOWNO ANIE DZIALA. NA CHOLERE WAM TE STATYSTYKI ILE DZIECI SIE RODZI, CHYBA WLASNIE PO TO ZEBY SYSTEM TERAZ PADL

Piotr Gość
~Piotr
jak zwykle 2012-01-02 10.58

Czy 900 osób dla serwera to dużo. Kpina. Nie jest trudnością zorganizowanie serwera dla kilkudziesięciu tysięcy osób na raz. Ale ratusz ma problem nawet z takimi rzeczami. Strona mi nie działa.
A w ogóle to powinny być wykonane testy zanim udostępnia się stronę do rejestracji użytkownikom.
Ale przecież ratusz ma nas w .... bo to nie ich dzieci musza być zapisywane do żłobka przez tą stronę tylko nasze.
Pierdzieleni decydenci bez wizji i krzty odpowiedzialności.
Kto jest odpowiedzialny za udostępnienie tej strony??? Proszę w imieniu rodziców, czy redakcja mogłaby się tego dowiedzieć i dotrzeć bezpośrednio do tej osoby aby zadać jej trudne pytania? Np. Czy dostała nagrodę na święta czy nowy rok (tzw. dawną trzynastkę) za dobrze wykonywaną pracę?

pio5 Gość
~pio5
to jest własnie polityka prorodzinna.. 2012-01-02 10.59

Jest super a będzie jeszcze lepiej może kiedyś uda się wpisać te dane..

tom_tom Gość
~tom_tom
Normalka 2012-01-02 11.02

Sytuacja identyczna jak przykładowo przy kupnie biletów na większy koncert. Szczerze mówiąc zdziwiłbym się gdyby nie było problemów.

rodzic Gość
~rodzic
pytanie 2012-01-02 11.18

mam dziecko do oddania. Nie mam co z nim zrobić jak będę w pracy.

ss Gość
~ss
kpina 2012-01-02 11.21

Fiu-fiu... 9.54 - wniosek powyżej 500... drugi synek 10.40 - wniosek powyżej 1000... co to będzie??

KIJU Gość
~KIJU
2.5 godz odświerzania 2012-01-02 11.25

mam już tak świerzą ta stronę że bardziej sie nie da :-)
a serwer jak leżał tak leży

KIJU Gość
~KIJU
aż mi odświeżanie przez rz wyszło :-) 2012-01-02 11.28

aż mi odświeżanie przez rz wyszło :-)

ja Gość
~ja
a już myślałam 2012-01-02 12.07

w końcu formularz, wypełniłam i ....koniec, odrzuciło, już palce mi zdrętwiały

KIJU Gość
~KIJU
3 razy 2012-01-02 12.16

3 razy już wypełniałem i za każdym razem na końcu wywala

ss Gość
~ss
to tak jak mnie... 2012-01-02 12.20

o 9.30 nacisnęłam wyślij. i cały czas odrzucało na poprzednią stronę do wypełnienia danych... a pani w żłobku przekonywała, że nie ja pierwsza i muszę qka odświeżać, bo formularz zapisany. gówno prawda. nie był zapisany. dopiero jak zaczęłam od nowa to się zapisał... o 10.40...

gpsc Gość
~gpsc
Typowe dla działań urzędasów 2012-01-02 12.22

A pani kasia P. jak człowiek renesansu zna się "na komputerach i internecie", a jak trzeba to będzie ekspertem od uprawy pomidora gruntowego.

ss Gość
~ss
ile osób? 2012-01-02 12.54

czy komuś ostatnio się udało? jaki teraz numer wniosku?

ja Gość
~ja
oj 2012-01-02 13.13

w dupę się można pocałowac

tom_tom Gość
~tom_tom
Powyżej 2500 bankowo 2012-01-02 13.18

Koleżanka przed 20 minutami złożyła i miała 2471.

a Gość
~a
OOOO 2012-01-02 13.38

a ile dzieci będzie przyjętych? w sensie nowych, nie kontynuatorów

zmeczona "odswiezaniem" matka Gość
~zmeczona "odswiezaniem" matka
zmeczona "odswiezaniem" matka 2012-01-02 13.45

ja tez ""zapisywalam" od 9-tej.udało mi sie okolo 10tej ale system mailem odesłał mi zmieniony Pesel dziecka (nr ok. 200), kolo 10.30 ponownie mi sie udało wypełnic formularz (nr 300 z groszami).zaniosłam juz formularz do zlobka pierwszego wyboru a tam tłum rodzicow nie majacych dostepu do internernetu i przekonanych ze zapisza dziecko na kompie pani kierownik (bo taka możliwosc jest zgodnie z wytacznymi) jednak jak maja to zrobic jak u pani kierownik tez strona nie dziala, a pani kierownik nie ma czasu zeby "odswiezac"strone co sekundę? Zenada i kompromitacja-miasto nie wyciagnelo zadnych wnioskow z podobnego balaganu kiedy to ruszał elektroniczny nabor do przedszkoli.za takie zaniechania chyba powinny poleciec glowy w Ratuszu!

ss Gość
~ss
hm... 2012-01-02 13.55

jakieś dziwna ta numeracja. na pierwszym moim wniosku jest godzina 09:54:05 i numer 500z groszami, a na wniosku drugiego synka 10:40:35 i numer 1000z groszami. i co znaczy, że system wysłał zmieniony pesel dziecka???????
Głowy powinny polecieć, ale nie... urzędnicy dostaną premie za perfekcyjnie wykonaną robotę...

Monika Gość
~Monika
śmiechu warte. 2012-01-02 14.30

Niech ten co to wymyślił cieszy się że ma kasę na prywatny żłobek dzięki naszym podatkom i nie musi milion razy odświeżać strony!!! Serwery przeciążone ??? Mieli być przygotowani na to!!! I co? Mi się udało o 9.24 wypełnić dane ale zapis był dopiero po 12 bo wczytywał wczytywał i nagle zonk ...Horror. Chcą żeby populacja wzrosła a nie budują nowych żłobków.Ile ludzi pracę by miało!!! Bez komentarza...

m Gość
~m