*
Dodane 2012-11-22 22.15 , komentarzy 47

PRÓBNA MATURA OPERON 2012/2013 – WOS, BIOLOGIA, CHEMIA, GEOGRAFIA, FIZYKA - ODPOWIEDZI

Próbna matura Operon 2012/2013 – przygotowująca do matury w 2013 roku – w kolejnej odsłonie. Uczniowie piszą w piątek egzamin z kilku przedmiotów tematycznych.

PRÓBNA MATURA OPERON 2012/2013 – WOS, BIOLOGIA, CHEMIA, GEOGRAFIA, FIZYKA - ODPOWIEDZI

PRÓBNA MATURA OPERON 2012/2013 – WOS, BI...

Autor:

Egzamin rozpocznie się o godz. 9.00. Piszą go uczniowie tych szkół, które wyraziły taką wolę. Zadania przygotowało wydawnictwo Operon. We wtorek uczniowie pisali język polski, w środę matematykę, a w czwartek język obcy.

23 listopada czeka ich egzamin do wyboru z historii, wiedzy o społeczeństwie (WOS), chemii, geografii, biologii oraz fizyki i astronomii.

Dodatkowo odbędzie się też egzamin z języka polskiego i matematyki - na poziomie rozszerzonym.

Próbny egzamin maturalny Operon 2012/2013 z historii i wiedzy i społeczeństwie (WOS) potrwa 120 minut (poziom podstawowy). Rozszerzony: 180 minut.

Matura próbna Operon 2011 z biologii, chemii, geografii, fizyki i astronomii potrwa 120 minut (poziom podstawowy). Rozszerzony: 150 minut.

Zobacz również:
MATURA PRÓBNA 2013 OPERON HISTORIA [ODPOWIEDZI, ARKUSZE, PUNKTACJA] - poziom podstawowy i rozszerzony


Jak tylko będziemy mieć arkusze i odpowiedzi poniższe linki będą aktywne.

Próbna matura Operon 2012 /2013 – WOS arkusze

Próbna matura Operon 2012 /2013 – WOS odpowiedzi

Próbna matura Operon 2012/2013 – biologia arkusze

Próbna matura Operon 2012/2013 – biologia odpowiedzi

Próbna matura Operon 2012/2013 – chemia arkusze

Próbna matura Operon 2012/2013 – chemia odpowiedzi

Próbna matura Operon 2012/2013 – geografia arkusze

Próbna matura Operon 2012/2013 – geografia odpowiedzi

Próbna matura Operon 2012/2013 – fizyka arkusze

Próbna matura Operon 2012/2013 – fizyka odpowiedzi


Zobacz również
Matura próbna Operon 2011: jezyk angielski - arkusze, odpowiedzi, rozwiązania
Matura próbna Operon 2011: matematyka - arkusze, odpowiedzi, rozwiązania
Matura próbna Operon 2011/2012: język polski - arkusze, pytania, rozwiązania, odpowiedzi

Komentarze

fr Gość
~fr
FACEBOOK.COM/FREAKREC 2011-11-25 11.53

Na WOS-ie podstawowym banał :) M.in. 3 zadania na prawda/fałsz, podpisać do których partii należą Kaczyński, Napieralski, Tusk i Pawlak, napisać przemówienie do Sejmu nt. poprawy sytuacji kobiet na rynku pracy, było nawet coś o hipisach oraz bodajże 8 zadań związanych z diagramami itd. POZDRÓWKI :)

aga Gość
~aga
WOS PODST 2011-11-25 12.08

DZIĘKI BARDZO JESTEŚ WIEKI/A O CO CHODZI Z TYMI 8 ZADANIAMI Z DIAGRAMAMI???

ggg Gość
~ggg
ggg 2011-11-25 12.31

Rozszerzenie było jeszcze prostsze: opisać polsko-rosyjskie stosunki na tle historycznym, gospodarczym, politycznym; kto to jest Jerzy Buzek, do jakiej partii należał do 2001. roku, podpisać państwa na mapie i odpowiedzieć czy należą do UE i do strefy Shangen, dwa zadania z ankietą CBSu: trzeba było pokazać zależność między respondentami a ich opdowiedziami, poza tym odpowiedzieć z tekstu (cztery teksty) nt. stosunków polsko-rosyjskich, zadań zamkniętych nie pamiętam, ale było ich chyba 4-5, poza tym dużo zadań typu prawda-fałsz, a i jeszcze trzeba było podpisać ustrój pństwa do opisu (republika etc) oraz dopisać organ władzy do opisu (np. ministerstwo sprawiedliwości etc). Tyle. :)

ggg Gość
~ggg
gg 2011-11-25 12.34

CBOSu*! :D A "opisać polsko-rosyjskie stosunki na tle historycznym, gospodarczym, politycznym" to temat wypracowania. Należało jeszcze dodać własne stanowisko w tej sprawie i odowłać się do dwóch źródeł.

da Gość
~da
fiza 2011-11-25 13.35

co było na rozszerzreniu z fizy????

Lola Gość
~Lola
geografia rozszerzona 2011-11-25 13.53

co było?

xxx Gość
~xxx
rozszerzony polski 2011-11-25 14.01

jakie były tematy pracy?

Amelia Gość
~Amelia
polski rozszerzony 2011-11-25 14.22

a polski rozszerzony ? nie ma klucza ?

Amelia Gość
~Amelia
polski rozszerzony tematy 2011-11-25 14.26

pierwszy to pieśń XXI Kochanowskiego i sonet Morsztyna "Do trupa", zinterpretować i stosunek bohaterów wobec miłości, jak wpływa na ich życie i (nie wiem czy dobrze to ujmę) w jaki sposób jest zbudowany poetycki obraz, cos takiego, po prostu językiem się zająć. A drugi natomiast to jakieś opowiadanie ale nie pamiętam tytułu, bo pisałam na 1 temat, a 2 nawet nie wiedziałam co to.

Licealistka Gość
~Licealistka
Biol-rozszerzon 2011-11-25 14.37

Biologia Rozszerzona byla okropna. Jak patrze arkusze maturalne kazda kolejna matura jest gluszpa od poprzedniej. w ogole nie sprawdza wiedzy. odpowiedzi na wiele pytan nie moge znalezc w ksiazkach operonu

ja92 Gość
~ja92
Gegra zosrzerzona 2011-11-25 14.47

a co powiecie o maturze roz z gegry? jak dla mnie była śmiesznie prosta w połowie robienia zadań sprawdzałem czy to napewno rozszerzenie a nie uczyłem się jeszcze nic do matury ;p a wy o niej powiecie ?

Bogdan Gość
~Bogdan
Polski roz. 2011-11-25 15.05

drugi temat z polskiego to opowiadanie Pawła Huellego pt." Franz Carl Weber". Analiza i interpretacja, oraz omówienie sposobu przedstawienia zabawek oraz ich rola w życiu bohatera. Moim zdaniem temat łatwiejszy, proste odwołania do komunizmu, Stalina itp, naprawdę łatwo tylko trzeba rozkminić dobrze tekst :) Ja osobiście pisałem na ten temat :)
Kiedy będą klucze?

P.g Gość
~P.g
Wos-ik 2011-11-25 15.09

Taa podstawka z wosu była banalna, spodziewałem się czegoś bardziej irytującego. zaskoczyło mnie tylko pytanie z wyjaśnieniem skrótów WHO ILO FAO ;p

Amelia Gość
~Amelia
polski rozszerzony 2011-11-25 15.25

~Bogdan ale omawiałeś to ? Ja np wolę wypracowania na temat wierszy, więcej się mogę rozpisać, bo ogólnie moje wypracowania to jest meritum i czasami po prostu wszystko jest zawarte ale jest tego no dwie strony..

Agnieszka Gość
~Agnieszka
Biologia - rozszerzenie 2011-11-25 15.28

To była jakaś masakra! Takich pytań to się naprawdę nie spodziewałam... Mam nadzieje że ta właściwa taka nie będzie!:)

maturzysta Gość
~maturzysta
biologia rozszerzona 2011-11-25 15.30

nie wiem skad oni brali te pytania -.-
nic nie było o człowieku, jakies 1 banalne pytanie. same glony i rosliny

matura Gość
~matura
historia rozszerzenie 2011-11-25 15.52

Historia na rozszerzeniu była mega trudna, a o pracy już nie wspomnę;p

zalamka Gość
~zalamka
biola 2011-11-25 15.57

jestem załamana. nie wiem kto wymyslal te pytania,ale byly okropne,strasznie szczegółowe,matura z roku na rok jest coraz głupsza!!! BIOLOGIA ROZSZERZONA BYŁA STRASZNA! NIC O CZLOWIEKU! JEDNO ZADANIE MOZE. CO TO MA BYC? SAME GLONY I NAGONASIENNE,2 NAJTRUDNIEJSZE DZIAŁY. MAM NADZIEJE,ZE WLASCIWA MATURA W 2012 Z BIOLOGII BEDZIE LATWIEJSZA. ZADANIA Z GENETYKI BYLY MOZE 3? NO BLAGAM,ZAWSZE BYLO WIECEJ. MASAKRA. NIE ZDAŁAM:/ I ZACZYNAM ROZWAZAC CZY OBY NA PEWNO CHCE ZDAWAC BIOLOGIE ROZSZERZONĄ;/

lo Gość
~lo
biologia podstawa 2011-11-25 16.12

wg mnie podstawa z biologii tez byla ciezka, prawie nic o czlowieku, praktycznie same srodowisko. No nic, lanie wody po prostu ;p

maturzystka Gość
~maturzystka
bio. rozszerzenie 2011-11-25 16.12

Dokładnie! Oby właściwa była łatwiejsza. ;d

gość Gość
~gość
matura próbna z wosu 2011-11-25 16.13

muszę powiedzieć że mnie także zaskoczyło pytanie o rozwinięcie skrótów :)

XYZ Gość
~XYZ
1 2011-11-25 16.20

Biologia rozszerzona to była jakaś porażka. nie wiadomo było czy sie śmiać czy płakać po zobaczeniu arkusza:( Natomiast chemia rozszerzona wg mnie też do łatwych nie należała:(

... Gość
~...
biologia podstawa 2011-11-25 16.23


Czemu kwas solny ułatwia trawienie
Rola śluzu w (żołądku?)
Funkcje płynu (łez)
Inżynieria genetyczna
Użycie wektora plazmidowego
Neuron i komórka glista
Hemoglobina, tle i kobiet w ciąży i u płodu
O drzewkach w lesie wykres dot.ilości zapotrzebowania na wode
O pospolitym "mleczu" czemu budowa jego na wyżynach jest inna niż na nizinach
Zakres tolerancji życia łososia i żarłacza błękitnego w wodzie na podstawie ilości zasolenia
Porównać budowę czaszki teraźniejszego człowieka i od żyjącego przed wiekami
Rozmieszczenie np. losowo, skupiskowe , równomierne
Co oczyszcza wody, ilość tlenu,woda

Nawet nie było co strzelać... Lanie wody jak ktoś wyżej wspomniał. A niektóre moje odpowiedzi same uśmiech na moich ustach powodowały. I tak się zastanawiam jak to moja pani profesor się uśmieje czytając te wypociny

natala Gość
~natala
wos podst 2011-11-25 16.24

a ja się wyłożyłam na państwach należących do ue.. to prawda, że nie trzeba nic powtarzać na ostatnią chwilę bo potem wszystko się myli ;D ja jeszcze rano patrzyłam jakąś mapę i potem mi się ubzdurało że to panstwa unijne były.. no ale trudno :) ale ogólnie prosty ten wos był:)

Landryna Gość
~Landryna
Matura Wos 2011-11-25 16.30

Z WOS-u była naprawdę łatwa.W maju taką...