*
Iluminacja Stadionu Narodowego Dodane 2011-08-27 11.20 , komentarzy 1

Big light show: podpowiadamy, gdzie obejrzeć iluminację Stadionu Narodowego

Wejściówki na pokaz iluminacji Stadionu Narodowego rozeszły się jak ciepłe bułeczki. "Big light show" już dzisiaj.

Iluminacja Stadionu Narodowego

Iluminacja Stadionu Narodowego

Autor: www.stadionnarodowy.pl

W środę Narodowe Centrum Sportu zakończyło przyjmowanie zgłoszeń po zaproszenia na oglądanie pokazu iluminacji Stadionu Narodowego. – Zaproszenia były bezpłatne i rozeszły się bardzo szybko – mówi Anna Śpielak z biura prasowego NCS.

Oprócz pokazu koncerty


Dzięki wejściówkom kilka tysięcy osób będzie mogło oglądać sobotni pokaz iluminacji z wygodnego miejsca przy Wybrzeżu Szczecińskim. Będzie tam wydzielona specjalna zamknięta strefa. Pokaz iluminacji Stadionu Narodowego planowany jest na około godz. 22.30.

Trwają ostatnie przygotowania do widowiska. Jednak sprawdzana jest nie tylko iluminacja (zobacz wideo). W środę robotnicy rozłożyli dach. Ma on powierzchnię około 11 tys. metrów kwadratowych. Zrobiony ze specjalnej tkaniny będzie chronić murawę i trybuny stadionu przed deszczem. Nie będzie jednak używany w zimie, bo podczas mrozu tkanina sztywnieje. Zobacz zdjęcia z próby technicznej składania dachu »

Oprócz samego podświetlenia, osoby zgromadzone na Wybrzeżu Szczecińskim zobaczą koncert znakomitych artystów, między innymi Andrzeja Smolika, Marii Peszek oraz zespołu Fox. Koncert rozpocznie się około godziny 21.00.

Gdzie oglądać pokaz iluminacji?


Oczywiście widowisko będzie dobrze widoczne także z innych miejsc Warszawy, więc każdy będzie mógł je oglądać. Warto wybrać się m.in. na plac Zamkowy, skąd doskonale widać Stadion Narodowy. Dobrym miejscem na obserwację jest także bulwar Wiślany od strony Śródmieścia. Z bliższej perspektywy obiekt doskonale widać z mostu Poniatowskiego.

Elewacja Stadionu Narodowego składa się z ponad 1,5 tys. elementów. Każdy z nich oświetlony jest diodami LED. Przygaszanie i rozjaśnianie poszczególnych elementów elewacji da możliwość osiągnięcia rozmaitych efektów świetlnych. Płynąca fala światła czy wyświetlanie napisów to najciekawsze, ale nie jedyne możliwości tej iluminacji.

Komentarze

MarekG Gość
~MarekG
Moje widzenie 2011-08-29 21.22

Otwarcie było

http://www.youtube.com/watch?v=ENrz2kOPYcU

będzie co wspominać :)

Dodaj swój komentarz: