*
Dodane 2011-08-12 16.20 , komentarzy 2

Małe pantery śnieżne na spacerze w zoo

Fala jest ciekawa świata, a Ester lubi spokojnie wylegiwać się na słońcu. Podpatrzyliśmy pantery śnieżne na spacerze z opiekunem.

Małe pantery śnieżne w warszawskim Zoo

Małe pantery śnieżne w warszawskim Zoo

Autor: JK

7 maja warszawskie zoo wzbogaciło się o nowe pantery śnieżne samca Estera i samicę Falę. – Fala jest bardzo ciekawa świata, wszędzie wejdzie i wszystko musi dokładnie zobaczyć, to typowa kobieta. Ester jest za to bardziej spokojny, lubi długo wylegiwać się na słońcu – mówi MM-ce Karol Boński, opiekun panter.

Zobacz galerię zdjęć »


Warszawskie pantery śnieżne skończyły już prawie 100 dni – Jesteśmy z nich bardzo dumni. Teraz to my zastępujemy im biologiczną mamę. Karmimy je, wyprowadzamy i w miarę możliwości bawimy się z nimi – opiekun.

Spacery po zoo


Pantery śnieżne to gatunek chroniony. Na wolności zostało ich około 2 tysięcy. Warszawskie zoo to jedne z nielicznych miejsc, które może pochwalić się młodymi panterami śnieżnymi. Estera i Falę można zobaczyć codziennie na wybiegu.

Dodatkową atrakcją są spacery z opiekunami odbywające się każdego dnia około godziny 12.30. Pantery śnieżne można podziwiać tylko z bezpiecznej odległości. Nawet takie małe mogą zrobić krzywdę. Posiadają bardzo ostre pazury, którymi nie tylko wspinają się po drzewach, ale także drapią.


Zobacz również:
Pelagia polubiła Hugo, czyli love story w zoo
Lew Amor podczas ważenia [wideo]
Zoja i Frida znów razem! [foto + wideo]– Niestety to dzikie zwierzęta, nie za bardzo przepadają za obcymi. Staramy się, aby ludzie ich nie głaskali, bo to bardzo je stresuje – mówi Boński.

Odtrącone przez matkę


Historia Estera i Fali jest dość smutna. Ich biologiczna mama je odrzuciła. Po porodzie była bardzo słaba. Widząc to pracownicy zoo zabrali ją na blok operacyjny i przeprowadzili cesarskie cięcie.

Okazało się, że wewnątrz były jeszcze dwa nienarodzone płody. Niestety pracownicy wyciągnęli je już martwe. Mama rodzeństwa dostała kolejną szansę na opiekę młodymi. Jednak nie chciała się nimi zajmować. Od tamtej pory role rodziców przejęli pracownicy zoo.

Ester i Fala codziennie zjadają około 0,5 kg mięsa i wypijają 120 mililitrów mleka. Gdy tylko skończą jeden rok zostaną wysłane do innego ogrodu, w ramach programu wymiany.

X

Miejsce
w rankingu
Jarosław Kubak

Moja strona www: http://kubakphoto.pl

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Edyta Nowicka Edyta Nowicka
zoo 2011-08-12 18.34

aż chyba się wybiorę do zoo! są takie "słodziutkie" ;D

Sebastian Lucinski Sebastian Lucinski
warto się wybrać 2011-08-12 18.37

...póki jeszcze można jeszcze są małe

Dodaj swój komentarz: