*
PolskiBus - ceny, bilety, trasy Dodane 2011-06-06 20.30 , komentarzy 2

Z Warszawy do Gdańska za 1 zł? PolskiBus "wjechał" na polskie drogi

PolskiBus to firma, która jest odpowiednikiem tanich linii lotniczych. Właśnie rozpoczęła działalność. I zaoferowała tanie połączenia autobusowe między 16. największymi miastami Polski.

Z Warszawy do Gdańska za 1 zł? PolskiBus wszedł na polski rynek

Z Warszawy do Gdańska za 1 zł? PolskiBus...

Autor: mat. prasowe

- Udało mi się kupić za 5 zł dwa bilety z Warszawy do Gdańska na koniec czerwca - mówi Łukasz Dudkowski z Lublina. - Skusiła mnie ta opcja, ponieważ tą samą trasę pociągiem pokonałbym pół godziny dłużej i dużo drożej - mówi Łukasz.

Firma ma konkurować z PKS-em i PKP. "Ekspresowa podróż między miastami. Szybko, tanio, ekspresowo" - czytamy na stronie PolskiBus.com.

PolskiBus dojedzie do 16 miast


- Nowe autobusy będą kursować miedzy 16 największymi polskimi miastami, m.in. przez: Warszawę, Białystok, Gdańsk, Kraków, Szczecin, Lublin, Poznań Toruń, Łódź i Wrocław - mówi Piotr Pogonowski, zajmujący się promocją firmy. - Dojedziemy też nimi do Pragi, Bratysławy, Berlina i Wiednia. W ofercie są także kursy nocne.

Na razie w Polsce kursować ma 18 pojazdów - Altano TD92, produkowanych przez firmę Van Hool w Belgii. Standardem w autobusach PolskiBus będzie bezpłatne Wi-Fi.


Zobacz również:
Religijny biznes wycieczkowy się kręci
Ekspresem z Warszawy do Lichenia- Wszystkim 70 pasażerom danego autokaru zapewniamy, oprócz darmowego dostępu do internetu, także gniazda sieciowe do podłączenia laptopów i urządzeń przenośnych - informuje Pogonowski. - W razie potrzeby, podróżni mogą pracować przez pełne 10 godzin podróży z Warszawy do Berlina. Każdy autokar wyposażony jest w karty SIM, dzięki czemu zapewniamy Wi-Fi w każdym z pięciu krajów, w których oferujemy nasze usługi.

Z Warszawy do Gdańska w 6 godzin


Jak szybko dotrzemy do celu? Np. podróż z Warszawy do Gdańska potrwa 6 godzin i 10 minut. Ile zapłacimy za bilet? Tak jak w przypadku tanich linii lotniczych, im szybciej zarezerwujemy przejazd, tym będzie on tańszy.

Na stronie PolskiBus można już rezerwować bilety. Niestety dzisiaj serwer jest przeciążony.

- Od rana na stronę PolskiBus.com próbowało wejść kilkanaście tysięcy osób i strona płata figle - tłumaczy Pogonowski. - Mam nadzieję, że wszystko szybko się unormuje. Prosimy o cierpliwość. Bilety można już rezerwować, pierwszych kilka na każdy kurs można dzisiaj dostać za złotówkę.

Firma PolskiBus należy do szkockiego milionera Briana Soutera, właściciela spółki transportowej Stagecoach Group, giganta transportowego z Wielkiej Brytanii. Tam autobusy jeżdżą pod szyldem MegaBus.

Bagaż i jego wymiary w autobusach PolskiBus


Do autokaru można wnieść dwie sztuki bagażu: jedną o wadze do 20 kg i o wymiarach pozwalających na swobodne umieszczenie bagażu pod siedzeniem lub na półce (bagaż podręczny).

Źródło: PolskiBus: Z Gdańska do Warszawy nawet za 1 zł - mmtrojmiasto.plX

Miejsce
w rankingu
spozamiasta

"Spoza miasta” to nowa kategoria artykułów w mmwarszawa.pl. Będziemy w niej codziennie publikować ciekawe i ważne artykuły nie tylko z Mazowsza, ale również całej Polski.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Alicja Gość
~Alicja
W końcu alternatywa 2011-06-07 12.22

Niestety ani połączenia pociągami, ani samolotowe nie pozwalają na szybką i tanią podróż między miastami.
Warszawa - Gdańsk, Kraków - Gdańsk, etc
Miejmy nadzieję, że da to do myślenia i absurdalene ceny 300 zł za lot na trasie Wrocław - Gdańsk oraz Kraków -Gdańsk w Eurolocie się zredukują.

http://darmolot.pl/2011/06/polskibus-com-super-tanie-polaczenia-autobusowe-ruszyly/

uKL uKL
;] 2011-06-09 18.49

Fajna alternatywa dla samochodu

Dodaj swój komentarz: