*
Port Wisła Dodane 2011-05-06 19.22 , komentarzy 48

Port Wisła, czyli złote piaski w Warszawie

600 ton piasku, hamaki i palmy, a do tego boiska, ścianka wspinaczkowa i basen. W sobotę Port Wisła otworzy swoje podwoje dla warszawiaków.

600 ton piasku, hamaki, palmy... A do tego boiska, basen i ...

Port Wisła

Autor: materiały prasowe


Plaże nad Wisłą w końcu czystsze. Na długo?Port Wisła znajduje się na lewym brzegu Wisły przy ulicy Solec pomiędzy Mostami Poniatowskiego i Łazienkowskim. Na warszawiaków czekać tam będzie cała masa atrakcji poczynając od basenu, fitness klubu, ścianki wspinaczkowej, wypożyczalni rowerów, a na placu zabaw dla dzieci oraz boisk do badmintona, piłki nożnej i siatkówki plażowej kończąc.

Nie zabraknie również rzecz jasna atrakcji związanych z wodą. Będzie bowiem można popływać łodzią motorową, a także wypożyczyć skuter wodny. A do tego muzyka grana na żywo oraz występy artystyczne.

Zobacz: Taneczny weekend w Porcie Wisła [zdjęcia]

Funkcjonowanie miasteczka zakłada także zajęcia tematyczne przeznaczone dla osób w różnym wieku. Będą między innymi ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, porady i konsultacje żywieniowe, otwarta szkoła tańca czy filmowe piątki. Nad bezpieczeństwem odpoczywających warszawiaków zadbać mają ratownicy WOPR, a także wykwalifikowani ochroniarze. Dodatkowo teren miasteczka jest całodobowo monitorowany.
Silent Disco na otwarcie


Otwarcie Portu Wisła już w sobotę 7 maja. Tego dnia odbędzie się tam pierwszy w Polsce koncert Silent Disco, który polega na tym, że osoby biorące udział w imprezie otrzymują bezprzewodowe słuchawki. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można bawić się w najlepsze bez zakłócania ciszy nocnej. O muzykę zadba grupa Snowman.

Godziny otwarcia Portu Wisła:


Port Wisła będzie otwarty codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 22:00 a w soboty i niedziele od 10:00 do 24:00.

Plenerowe miasteczko powstało w ramach projektu "Pepsi Refresh". - Ożywiamy w nim miejsca szczególnie bliskie sercu lokalnej społeczności. Jest nam niezmiernie miło, że tym razem możemy wzbogacić infrastrukturę wypoczynkowo - edukacyjną nad Wisłą a tym samym stworzyć atrakcyjne miejsce spotkań dla setek warszawiaków - mówi Marek Kołtonik, Marketing Manager, PepsiCo.

Zobacz również:
Warszawskie Linie Turystyczne ruszają w sobotę
X

Miejsce
w rankingu
Rafał Babraj

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Karolina Eljaszak Karolina Eljaszak
Snowman 2011-05-07 10.35

A ja polecam szczególnie koncert zespołu Snowman. Jak dla mnie, rewelacja na polskiej scenie muzycznej http://www.myspace.com/snowmanpoland

olek Gość
~olek
a plaże miejskie? 2011-05-07 14.26

Takiego miejsca brakowało nad Wisłą. Ciekawe tylko czy będzie drogo? Swoją drogą, to czy musi atrakcje dla warszawiaków zapewniać firma komercyjna?

adu Gość
~adu
:) 2011-05-07 18.54

Bardzo fajna inicjatywa! Gratuluję pomysłu!
Ale Silent Disco to niestety nie pierwszy raz w Polsce, bo pierwszym miastem była Łódź i już kilka razy taka impreza odbyła się też już w Warszawie w Basenie Artystycznym!
Ale wszystkim bardzo polecam! Mega frajda! Super zabawa!

widz Gość
~widz
silience disco 2011-05-08 16.01

bzdura,imprezy silience disco byly juz organizowane w centrum stocznia gdansk

Małgosia Gość
~Małgosia
przykro mi to pisać, ale nie wiecie Państwo o co tak naprawdę chodzi 2011-05-08 23.25

zniszczono kompletnie ostatnii, zadbany teren zielony o charakterze parkowym tuż nad wodą, od , z górą 50. lat wykorzystywany przez mieszkańców okolicznych osiedli, ale takze gości z innych dzielnic na rozkładanie się z kocykami i opalanie i to przez cały tydzień, a nie tylko w weekendy...seniorzy, których nie stać było na wyjazd wakacyjny i mamy z dziećmi spędzały tu w miesiacach letnich całe dnie na łonie natury i bynajmniej nie przy piwie po 6 zl (j/w)...przychodzili tu bo było blisko i dlatego bezpiecznie...a tak nie jest w dzień powszedni ani na Cyplu ani tym bardziej w chaszczach po drugiej stronie Wisły...Zbudowano obrzydliwe nie wiadomo co, tak jakby mało było wzdłuż lewego brzegu rzeki knajpek do napicia się piwa i to nie w obecności dzieci...mam nadzieję,że społeczność lokalna zorganizuje się i nie pozwoli rozłożyć się temu szkaradztwu w przyszłym roku, bo choć tam nie mieszkam, ale lubiłam z całą rodziną wybrać się tam rowerami i wyjść na brzeg rzeki przy Płycie Czerniakowskiej (która, gdyby ktoś nie wiedział jest miejscem pamięci) wśród zieleni i spokoju, którego nie mącił nawet szum dobiegający z pobliskiej Wisłostrady...jestem przekonana, że Port Wisła to pierwszy krok deweloperów mających w planie zabudować Cypel Czerniakowski apartamentowcami i budynkiem hotelowym (już są gotowe plany), a szary, przeciętny warszawiak,żeby poleżeć na trawce nad Wisłą będzie musiał zapłacić 5 zł tak jak za każdą wątpliwą "atrakcję" w pożal się Boże miasteczku Port Wisła, które przez pięć dni w tygodniu świeci pustkami, a od początku wakacji to już puchy murowane...życzę widocznym na zdjęciu powyżej ratownikom niewielu interwencji w tej balii zwanej szumnie basenem..ograniczona powierzchnia i tak nie pozwoli uczynić z tego miejsca plażowiska dla całej Warszawy

Marysia Gość
~Marysia
warszawiacy nie dajcie się ogłupić... 2011-05-09 00.50

teren Portu Czerniakowskiego ma wielką wartość przyrodniczą. Ze względu na niezamarzający, czysty przepływ i różnorodność szaty roślinnej, sprzyja zwierzętom wodnym tworząc dogodne warunki żerowania, rozrodu i odpoczynku. Żyje tu wiele gatunków ryb i raki. Można spotkać wydrę, bobra i lisa. Przylatuje również wiele gatunków ptaków. Przy odrobinie szczęścia można zaobserwować: czaple, rybitwy, kormorany – szczególnie liczne w okresie przelotów, orły bieliki, dzięcioła zielonego, nurogęsi, gągoły, pliszki siwe, myszołowy, gile, raniuszki, sowy uszate, puszczyka i pustułki.

Marek Gość
~Marek
strata tego miejsca to wysoka cena za napicie się piwa 2011-05-09 01.10

będziemy kiedyś tego żałować, wstyd dla firmy Pepsi

antek Gość
~antek
Boże, co za kretyn to wymyślił!!! 2011-05-09 18.06

przecież tam kompletnie nie ma gdzie parkować, a latem w kazdy weekend impreza albo mecz na stadionie Legii i wszystkie okoliczne uliczki zapchane,że szpilki nie wetknie już od godziny 15. Pepsi firma amerykanska, ale jak widać i tam się trafił debil...

wtf Gość
~wtf
czy ktoś Wam każe tam przychodzic?:) 2011-05-12 12.22

a polacy jak zwykle- tylko potrafia narzekać. nikt Wam nie kaze tam przychodzic przeciez:)

Tomek Gość
~Tomek
Porażka 2011-05-12 15.14

Przeczytajcie listę zakazów zanim wejdziecie. Ja jechałem dziś rowerem wzdłuż Wisły, podjechałem powolutku do baru na kawę, a ochroniarz z ajentem podnieśli krzyk że z rowerami nie wolno. Siedząc przy stoliku zastanawiałem się czy może znowu robię coś nie tak i będzie krzyk. Ogrodzili to płotami, na terenie tłum ochroniarzy. Afganistan. To porażka że urzędnicy nie sprawdzają czy ajent ma równo pod sufitem zanim wynajmą teren.

port wisła Gość
~port wisła
ochrona środowiska 2011-05-13 15.36

Witam,
Reprezentuje biuro prasowe firmy PepsiCo pomysłodawcy Portu Wisła. Chciałbym w jej imieniu skomentować wypowiedź użytkownika X na temat ochrony środowiska w Porcie Wisła.

Port Wisła został zaplanowany i stworzony tak, żeby w minimalnym stopniu ingerować w środowisko naturalne. Wszystkie zabudowania, podobnie jak palmy i piasek, mogą być rozmontowane i wywiezione po zakończeniu sezonu, a teren bez problemu wróci do poprzedniego stanu. Miasteczko jest codziennie gruntownie sprzątane przez wyspecjalizowaną firmę. Ponadto organizator pozostaje w stałym kontakcie z przedstawicielami organizacji pozarządowych zaangażowanych w ochronę i zagospodarowanie brzegów Wisły.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu mailowego (k.wegier@unitedpr.pl) lub telefonicznego +48 (0) 22 845 24 50.

widmo Gość
~widmo
reprezentantowi dziękujemy... 2011-05-14 10.07

to,że wszystkie zabudowania mogą być rozmontowane, a piasek i palmy wywiezione to NIE ZNACZY, ŻE BĘDĄ...ten teren jest stracony właśnie na czas trwania sezonu dla licznej rzeszy osób, które wypoczywały tam z całymi rodzinami, na pieknej zielonej polanie...po zwinięciu się w sierpniu tego koszmaru i uporządkowaniu terenu przez organizatora, to przecież rekultywacja zieleni będzie trwała miesiące, a mówiąc wprost, nie ma szans na powrót do pierwotnego stanu, bo na początku kwietnia następnego roku organizatorzy znowu będą chcieli tam wejść i sypać piach na trawę...wszystko po to,żeby pod płaszczykiem rekreacji urządzać wieczorami imprezy klubowe z piwskiem, którego przecież PepsiCo nie produkuje

x Gość
~x
imprezy w piątki i soboty, 2011-05-14 10.14

a przez reszte tygodnia "psy dupami szczekają" trzeba byc chorym na głowę,żeby siedzieć na sztucznej plaży i patrzeć na naturalną po drugiej stronie rzeki

tylkokokakola Gość
~tylkokokakola
gdzie tu Pepsi? 2011-05-14 10.20

Biuletyn Informacji Publicznej M.ST.WARSZAWA
Szczegóły wniosku
Numer wniosku WN-755/11
Data złożenia 2011-04-19
Podmiot "AVIATOR" s.c.
Punkt impreza "Port Wisła"
Adres Solec (Bulwar Flotylli Wiślanej obok Płyty Desantu)
Rodzaj punktu jednorazowe
Status wniosku Wprowadzony

Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Data skierowania 2011-04-28
Data zaopiniowania 2011-04-28
Data otrzymania opinii 2011-04-29
Typ opinii Pozytywna

tylkokokakola Gość
~tylkokokakola
powyżej 2011-05-14 10.23

Wniosek o wydanie zewolenia na sprzedaż/podawanie napojów alkoholowych

maciek Gość
~maciek
luz 2011-05-14 10.28

dajcie szanse temu miejscu, wakacje dopiero przed nami. Nasze miejskie plaze sa beznadziejnymi polaciami piachu, na ktorych czesto mozna spotkac pijacych browar drecholi. A tutaj ktos sprobowal przynajmniej zrobic punkt, w ktorym bedzie jakas namiastka rekreacji i zachowany porzadek. Do tego imprezy klubowe, i co z tego? Nikomu przeszkadzac nie beda, bo sa robione w systemie silent disco!!!!!!

widmo Gość
~widmo
Maćku, można było zrobić to wszystko na prawdziwej plaży 2011-05-14 20.16

a ochroniarzy wykorzystać do wyeliminowania drecholi, zresztą w tym roku na naturalnych plażach zadbano o bezpieczeństwo, miły nastrój i rekreację...wybierz się koniecznie

Kris Gość
~Kris
Troszkę tolerancji 2011-05-15 14.47

Dajcie spokój !!!
Jak zwykle odzywają się tylko nie zadowoleni, byłem tam wczoraj z rodziną i znajomymi - miła forma spędzenia leniwie wolnego czasu przed urlopem Dzieci mają plac zabaw a rodzice mogą sobie spokojnie odpocząć. A co do rowerów to można je tam spokojnie wprowadzać - Tomku!!!, a że jest zakaz jazdy po terenie to chyba nie trudno zrozumieć dlaczego...
Ps.
więcej takich miejsc - Jeziorko Czerniakowskie aż się prosi...
Pozdrawiam

nn Gość
~nn
Polecam wszystkim 2011-05-16 18.24

Jak czytam te brednie na temat Portu Wisła to flaki mi się wywracają. Byłem tam i po pierwsze można wchodzić z rowerami są nawet specjalne stojaki dla rowerów. Ochrona prosi tylko by nie jeździć na rowerze po miasteczku, po drugie wolę to miasteczko od trawnika zasranego przez psy, po trzecie wejście jest darmowe i nikt nie zabrania wchodzenia rodzinom z dziećmi (jak kupisz Pepsi to leżak lub hamak jest do twojej dyspozycji przez cały dzień). Jeśli nadal ktoś myśli że taka inicjatywa to głupota to myślę że to wypisuje to konkurencja.
Brawo Pepsi i dziękuję

ewa Gość
~ewa
nie polecam... 2011-05-17 00.04

już widzę jak się w Porcie Wisła ktoś z ręcznikiem rozkłada i opala pod bacznym okiem ochroniarza i amatorów piwska...można się czuć tylko i wyłącznie skrępowanym, a było naprawdę ładnie w tym miejscu, zielono i spokojnie...organizator Portu Wisła beznadziejnie wybrał lokalizację i teraz wpisują się oburzeni (zapewne organizatorzy), że tyle ludzi pracowało żeby tę porażkę zorganizować...było wcześniej pomyśleć gdzie się zainstalować i uatrakcyjnić okolicę, a nie zdewastować i teraz, krytykującym kiepski pomysł, usta zamykać grubiańskimi komentarzami...

an Gość
~an
fitness 2011-05-20 16.56

a ile wejscie? tam sie cos placi czy za darmo wszystko? a przede wszystkim czy placi sie za fitness

nino Gość
~nino
ZAŁOSNE SMĘty 2011-05-21 16.41

Nie wiem, czy ktoś płaci wam za tą anty reklamę? To żle tamto źle, tylko narzekać umiecie. Nikt tam na siłe nie jest zzatrzymany. Ochrrona jest a wiecie dla czego? Wrazie gdyby ktoś się zaczał bic czy próbował was okraść...i to jest złe? Popieram słowa gościa,,,, lepiej niż na zasranych trawnikach. Jak ktos chce iść w ciepły dzień zrelaksować sie to polecam po drugiej stronie jest od kilku lat la playa i tam to nie ma co robic a dużo ludzi chwali ( nie wiem co) DRECHOLE!!!!! jak ktos nazwał mi sie zdaje ze juzz nie ma takich osób to tylko młodziez która sie chce wyszaleć i jedni to robią z kultura inni sobie z tym nie radzą i dobrze ze moga przyjść i do portu zamiast straszyć ludzi po bramach......

widmo Gość
~widmo
no bo za reklamę to ktoś płaci na 100% 2011-05-22 09.11

i dlatego takie komentarze jak powyżej

Zofia Gość
~Zofia
nie mogę uwierzyć,że to wszystko się dzieje za wiedzą i zgodą 2011-05-22 13.07

naszej Pani Prezydent Hanny...piszę naszej bośmy całą rodziną na nią głosowali...i codziennie przecież przejeżdża tamtędy jadąc ze swojego Wawra do Ratusza...to było najpiękniejsze nabrzeże w śródmiejskiej części miasta, naturalne przedłużenie Parku Kultury...wczoraj przejeżdżaliśmy Trasą Łazienkowską i szok naprawdę co się tam porobiło...jesli tak ma wyglądać zwrócenie się Warszawy w stronę rzeki to mówimy stanowcze nie!

LatinLover Gość
~LatinLover
oj spadną ceny apartamentów na Powiślu, oj spadną... 2011-05-22 13.46

i Pan Prezydent z Prezydentową też już na spacerek nad Wisłe nie pójdą z pieskiem, bo nie ma po co...myśleli,że jak Powiśle to nie do ruszenia, a tu Pepsi wywinęła taki numer...i pan Kuba W. też zwieje do loftu w Żyrardowie...thanks Pepsi

Dodaj swój komentarz: