*
XVIII Turniej im. Feliksa Stamma Dodane 2011-04-07 11.14 , komentarzy 2

Turniej Stamma. W Warszawie rządzi boks

Kibice, którzy przyjadą do Hotelu Gromada mogą oglądać niemal 50 pojedynków zawodników i zawodniczek z całego świata.

XXVIII Turniej im. Feliksa Stamma

XXVIII Turniej im. Feliksa Stamma

Autor: Krzysztof Sobieraj

Za nami pierwszy dzień XVIII Turnieju im. Feliksa Stamma. Jeden z największych bokserskich turniejów w Europie rozpoczął się w środę. Pierwszy dzień składał się z dwóch serii ćwierćfinałowych.

Dużym zaskoczeniem była porażka ubiegłorocznego tryumfatora Turnieju, Kamila Szeremety, który przegrał w ćwierćfinale na punkty 10:8 z Litwinem, Władimirem Miewskim. Tym samym nasz jedyny obrońca tytułu odpadł z turnieju. Z zawodami pożegnał się również Michał Chudecki, który został pokonany przez reprezentanta Mongolii Bariadii Javkhlana przez nokaut w 3. rundzie.

Zobacz: Święto boksu w Warszawie, w środę rusza turniej im. Feliksa Stamma

Poziom walk, które mieliśmy okazję oglądać pierwszego dnia był bardzo zróżnicowany. Niektóre z nich były bardzo jednostronne, ale w większości o zwycięstwie decydowała minimalna przewaga punktowa.

Spośród Polaków do czwartkowych półfinałów zakwalikowali się:
Karolina Michalczuk (51kg)
Karolina Graczyk (60kg)
Sandra Kruk (60kg)
Lidia Fidura (75kg)
Łukasz Maszczyk (49kg)
Rajnchold Bromboszcz (52kg)
Dawid Michelus (56kg)
Damian Wrześniak (60kg)
Michał Syrowatka (64kg)
Włodzimierz Letr (81kg)
Michał Olaś (91kg)
Marcin Rekowski (+91kg)

Przed nami spore emocje w kolejnych dniach, ponieważ przeciwnicy pojawiający się w ringu będą coraz mocniejsi. Warto pojawić się choć na chwilę, szczególnie w obliczu coraz słabszych walk, jakie możemy oglądać na ringach zawodowych. Problemem może byc tylko ilość miejsc dla kibiców podczas gali finałowej, ponieważ organizatorzy zdecydowali się na ustawienie tylko jednej trybuny, która będzie w stanie pomieścić zaledwie... około 200 kibiców.

Podczas trzech dni zmagań w turnieju Stamma zobaczymy w ringu w sumie 80 zawodników i 24 zawodniczki z 16 krajów. Wśród nich medalistów Mistrzostw Świata i Europy.

Program Turnieju im. Feliksa Stamma (od czwartku)


czwartek 7.04
17:00 walki półfinałowe

piątek 8.04
18:00 gala finałowa

Hotel Gromada
ul. 17 Stycznia 32

Wstęp na imprezę jest bezpłatny!

X

Miejsce
w rankingu
Xathloc

Jestem uzależniony od fotografii. Nie pasjonuje mnie jednak praca w studio z przylizanymi modelkami. Moją pasją jest fotoreportaż. Zarówno ten ślubny, którego próbki można obejrzeć w serwisie www.sloobniak.pl jak i sportowy i społeczny, któryregularnie publikuję na fotoblogu www.xathloc.pl Wierzę, że każde zdarzenie warto uwiecznić. chociażby po to, żeby mieć do czego wracać pamięcią :)

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Przerażony Świadek Gość
~Przerażony Świadek
SKANDAL !!! 2011-04-07 21.44

SKANDAL !!! na Turnieju im.Felisa Stamma. Policja musiała interweniować gdy Grzegorz Skrzecz działacz PZB "rzucił" się z rękoma na mamę Pauli Stamm prawnuczki Feliksa Stamma, która jest zarazem Prezesem Fundacji im. Feliksa Stamma. Grzegorz Skrzecz czuł się bezkarny poklepując po ramieniu policjantów spisujących zeznania. Twierdził ,że działa za przyzwoleniem Zarządu PZB. Czy można dopuścić do tego żeby działacze PZB mogli czuć się bezkarni ???

Znający sprawę ze słyszenia Gość
~Znający sprawę ze słyszenia
CHYBA FELIKS, A NIE FELIS 2011-04-08 14.20

Interesuję się boksem i jego historią, ale po raz pierwszy czytam, że "Papa" Stamm miał na imię Felis, a nie Feliks. Poza tym z lekcji psychologii wiem, że przerażony świadek rzadko bywa wiarygodny. A może było odwrotnie z tym poklepywaniem i rzucaniem się.

Dodaj swój komentarz: