*
Dodane 2010-12-15 09.00 , komentarzy 108

Próbny Egzamin gimnazjalny 2010: odpowiedzi - humanistyczny: język polski, pytania, arkusze, wyniki, odpowiedzi

Mamy nieoficjalne odpowiedzi na pytania z próbnego egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego. Egzamin z Operonem pisali dziś uczniowie wielu gimnazjów w całej Polsce.

Odśwież artykuł »

Gimnazjaliści pisali dziś próbny egzamin humanistyczny z języka polskiego.

Arkusz składał się 12 stron i zawierał 31 pytań otwartych i zamkniętych.

Tematem przewodnim egzaminu były "Pomniki". Uczniowie zapoznawali się z tekstami, które poruszały temat pomników (dosłownie lub metaforycznie). Potem odpowiadali na pytania dotyczące historii, sztuki, literatury.

Teksty, które cytowane były w arkuszu to między innymi:
- fragment powieści "Kamienie na szaniec"
- wiersz W. Szymborskiej "Rehabilitacja"
– tekst popularnonaukowy "Co na to cokoły"
– wypowiedź z bloga Polityki „Cesarski recycling”.

Gimnazjaliści musieli też napisać m.in. rozprawkę na temat "Który wybitny Polak żyjący w XX/XXI wieku zasługuje na pamięć potomnych".



Test humanistyczny z próbnego egzaminu gimnazjalnego - odpowiedzi



Nieoficjalne odpowiedzi do testu humanistycznego z próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem:


1. B
2. A
3. C
4. D
5. A
6. B
7. C
8. D
9. C
10. B
11. A
12. D
13. B
14. D
15. A
16. D
17. B
18. B
19. D
20. A

Test humanistyczny - odpowiedzi do pytań otwartych:


21. Alek pomyślał, że jeśli wejdzie na cokół na wariata, to potraktują go jak pijaka. Przecież nikomu na myśl nie przyjdzie, że zamierza zlikwidować płytę.

22. Umarłych wieczność, chwiejna waluta.

23. Poważny, refleksyjny.

24. Wieczność - ciągła pamięć o umarłych.

25. O zdrajcy nie należy pamiętać, wznosić mu pomników.

26. Ludzie wydający sondy o innych, powinni wypowiadać się w sposób jawny, bezstronny.

27. Cokół może służyć za podstawę dla wielu postaci umieszczanych na pomnikach.

28. Paleta z farbami, pędzel.

29. Matejko stoi w wykroku. Prawą rękę ma uniesioną w górę, lewą odchylona do tyłu.

30. Na przykład:
UWAGA!
Urząd Miejski w Szczecinie ogłasza konkurs na projekt pomnika Jana Matejki.
Pracę proszę składać w sekretariacie Wydziału Architektury do dnia 14.stycznia 2011.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15.lutego 2010.
Główny Architekt,
Robert Duchowicz




Odśwież artykuł »

Tymczasem zebraliśmy dla Was wszystkie niezbędne informacje przydatne do przygotowania się do próbnego egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego (częś humanistyczna).

W serwisie poniżej są arkusze z pytaniami i odpowiedziami z egzaminu gimnazjalnego z lat poprzednich i przykładowe testy z części humanistycznej.

Jutro i pojutrze kolejne egzaminy:
16 grudnia
– próbny egzamin z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych
17 grudnia –
próbny egzamin z języków obcych - język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski

Próbny egzamin gimnazjalny: humanistyczny

Sprawdź inne próbne egzaminy gimnazjalne:

Matematyczno-przyrodniczy

Humanistyczny

Językowy


Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem - 15 grudnia 2010


Część humanistyczna
Arkusze i odpowiedzi
15 grudnia 2010
arkusz odpowiedzi

Egzaminy gimnazjalne z lat poprzednich: arkusze, pytania, odpowiedzi


Część humanistyczna
Arkusze
Odpowiedzi
Próbny egzamin gimnazjalny 15 grudnia 2010 arkusz pytań
arkusz odpowiedzi
Próbny egzamin gimnazjalny 2010 Próbny egzamin gimnazjalny - test humanistyczny "Jak żyć?" - arkusz 2010

-
Próbny egzamin gimnazjalny
z Operonem 2010
arkusze pytań
kartoteka sprawdzianu
karta odpowiedzi
klucze odpowiedzi
Egzamin gimnazjalny 2009 arkusz
klucz
Egzamin gimnazjalny 2008 arkusz
klucz
Egzamin gimnazjalny 2007 arkusz
klucz
Egzamin gimnazjalny 2006 arkusz
klucz
Egzamin gimnazjalny 2005 arkusz
klucz
Egzamin gimnazjalny 2004 arkusz
klucz
Egzamin gimnazjalny 2003 Arkusz
klucz

Odśwież artykuł »


X

Miejsce
w rankingu
Sebastian Lucinski

...

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

zn. Gość
~zn.
spoko 2010-12-15 15.17

lol. to było dodane o 9.00 a u nas dopiero o 11 czy 12 pisali testy ;)
ale i tak nikt o tym nie wiedział że to zostało opublikowane ; D

lucy Gość
~lucy
o matko 2010-12-15 15.23

ten test to kompletna porażka osób, które go układały. Nie mam problemów z nauką, ale pytania otwarte dot. wiersza Szymborskiej były kosmiczne. Ach, no i te odpowiedzi w stylu: "wszystkie odpowiedzi dobre, ale jedna najlepsza" :/
porażka Operonu, 1:0 dla nas :P

anke Gość
~anke
trudny test 2010-12-15 15.26

zgadzam sie , ten test byl trudny. pytania byly skaplikowane i trzeba bylo duzo pomyslec w innych latach mieli latwiejsze testy ...;/

Dzbanek - Łabowa Gość
~Dzbanek - Łabowa
Przesadzili 2010-12-15 15.36

No bez przesady rozwiązywałem testy z przeszłych lat a ten i tak był dużo trudniejszy. Przegieli z tym wierszem.

Fuck yea!

mini Gość
~mini
uuu 2010-12-15 15.40

jaki truudny,zamknięte to jeszcze w miarę ale te otwarte to porażka...!

eM. Gość
~eM.
żal. 2010-12-15 15.42

Taaak. . Masakra ;//. ciekawe jaki jutro bedzie. a ja chce isc na matme wiec mi musi pojsc. A jak dadza tak trudny jak humanistyczny... Oby na wlasciwym bylo inaczejj . ; D . a w dlugiej pracy opsialam Alka z ,, Kamieni na szaniec '' mam nazieje ze to mi duzo nabije punktow. ;-p

ktoś Gość
~ktoś
. 2010-12-15 15.48

ten test to jakieś nieporozumienie ;/ kto układał te pytania do wiersza Szymborskiej -.-? uczę się b. dobrze i uważam że ten test to było przegięcie, w zamkniętych pytaniach było po kilka odpowiedzi dobrych.
DAJCIE PYTANIA!

Freddy' >> Bless' ya! Gość
~Freddy' >> Bless' ya!
Żal.pl>>:D 2010-12-15 15.49

Test humanistyczny był tak głupi że szkoda gadać! :)) Zadania nawiązywały do Polityki , Historii. Był jakiś zryty wiersz , a pytania do niego to wogóle..... <żal,żal,żal>!!!

Buhahaha :D:D

anonim Gość
~anonim
Testy. 2010-12-15 16.04

Aż mi wstyd za mój rocznik że zyje w nim tak wiele PoKKEmoOOoNÓOÓÓóWw -,- widac po niektórych komentarzach -,-
Test był dość spoko.

Ariadna Gość
~Ariadna
kto to sprawdza? 2010-12-15 16.09

zastanawiałam się czy to sprawdzają szkoły samodzielnie czy też wysyłają gdzieś?
I o kim pisaliście rozprawkę?

Karolina! Gość
~Karolina!
ZAL! 2010-12-15 16.11

no świetnie, jak taki będzie na oficjalnym, to jedyna szkoła o jakiej sobie mogę pomażyć to zawodówka...grr;/

Angelika;d Gość
~Angelika;d
omg 2010-12-15 16.13

to tylko próbne ;) Może jak ten nam tak beznadziejnie poszedł to w kwietniu dadza łatwiejszy :D

.... Gość
~....
? 2010-12-15 16.19

ten test był naprawdę trudny, porównując poprzednie lata.
A otwarte szczególnie.

załamana Gość
~załamana
trudny 2010-12-15 16.31

naprawde bardzo trudny
były takie pytania, co możnaby dać na nie dwie odpowiedzi, tak więc którą należało wybrać
dzisiaj jestem już załamana a co dopiero będzie jutro po części matematyczno-przyrodniczej

Sebastian Lucinski Sebastian Lucinski
ARKUSZE 2010-12-15 16.34

Wciąż czekamy na arkusze z pytaniami. Jak tylko je będziemy mieli, zamieścimy na portalu lub damy do nich linka.
Pozdrawiamy!!!
Redakcja

bosshe przypadki chodzą po ludziach ! Gość
~bosshe przypadki chodzą po ludziach !
Jasne 2010-12-15 16.36

to nieźle głupi musisz być, albo w niezłej dziurze mieszkasz bez dosstępu do neta bo wszyscy w całej polsce piszą o równej godzinie .. o 8:00 ; / więc pozdro !

Gabrysoa Gość
~Gabrysoa
LOL 2010-12-15 16.42

LUDZIE TEST BYL BANALNY -.- -.- TRZEBA UŻYWAĆ MÓZGU ;)

olo Gość
~olo
egzamin 2010-12-15 16.46

Trudny był bardzooo!
A kogo daliście w ostatnim zadaniu? Czy Jan Paweł II może być? Bo ja go dałem a teraz się zastanawiam czy może być!;]

;< Gość
~;<
co opisaliscie w rozprawce? 2010-12-15 16.48

jak ktos opisal dode to zle?

gabrysia. Gość
~gabrysia.
..... 2010-12-15 16.49

MOZE BYC, TO ZALEZY OD CIEBIE, NIE ROBCIE Z SIEBIE TAKICH OFIAR

olo Gość
~olo
egzamin 2010-12-15 16.50

Ja napisałem o Janie Pawle II, ale też się zastanawiam czy dobrze... Ale o Dodzie nawet mi do głowy nie przyszło żeby pisać;]

olo Gość
~olo
egzamin 2010-12-15 16.52

OFIAR? o co Ci chodzi "gabrysia" ?
Przecież każdy po to tutaj pisze żeby dać komentarz, a przy okazji zapytać;]

;< Gość
~;<
:P 2010-12-15 16.52

a mi wlasnie nic innego nie przychodzilo ;//

Paulaa Gość
~Paulaa