*
CO, GDZIE, KIEDY w WARSZAWIE. Co robić w weekend w Warszawie? Dodane 2014-08-23 20.00

Warszawa na weekend - co, gdzie, kiedy?

W cyklu "Warszawa na weekend" polecamy najbardziej interesujące wydarzenia na kulturalno-rozrywkowej mapie stolicy.

W cyklu "Warszawa na weekend" polecamy najbardziej interesujące ...

Warszawa na weekend - co, gdzie, kiedy?

Autor: Jarosław Kubak / arch. mm

Najbliższy weekend 22 - 24 sierpnia w Warszawie zapowiada się ciekawie. Czeka nas sporo wydarzeń.

W tym tygodniu ciekawie zapowiada się m.in. dzień z pałacem Saskim w parku miniatur na Woli oraz program Zielonego Jazdowa. Rozpoczyna się także XI edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera oraz 5. Memoriał Kamili Skolimowskiej. Można także wybrać się na weekendowe imprezy do klubokawiarni S[ZON].

Zobaczcie też polecane przez nas koncerty w warszawskich klubach oraz cykl Weekend za darmo w Warszawie. Możecie też wybrać się do kina, polecamy nasz przegląd najciekawszych premier.

Weekend 22 - 24 sierpnia

Warszawa Singera 2014 [program]

Od 23 do 31 sierpnia będą organizowane spektakle, warsztaty, monodramy, wydarzenia muzyczne, literackie czy wizualne. Można już rezerwować bezpłatne wejściówki.

„Warszawa, Ty i ja”. Ostatnie wycieczki

Wawer, Bemowo, Targówek. Trzy ostatnie dzielnice, a co się z tym wiąże - trzy ostatnie wycieczki, na które warszawskie rodziny zaprasza Fundacja Dziecięcy Uniwersytet.

Anthony Chorale i Hanimal zagrają w Stacji Mercedes

22 sierpnia w klubokawiarni wystąpi Anthony Chorale, czyli Olivier Heim ze swoim solowym projektem. Warszawski Hanimal zobaczymy w roli supportu.

W sobotę z Warszawy wyrusza XIV Motocyklowy Rajd Katyński

23 sierpnia o godz. 9.00 sprzed Grobu Nieznanego Żołnierza przy Placu Piłsudskiego w Warszawie wystartuje XIV Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Loesje zaprasza do Zielonego Jazdowa na akcję miejską

Nietypowa akcja odbędzie się w piątek 22 sierpnia w ogródku Państwomiasto na trawie w Zielonym Jazdowie.

Dzień z pałacem Saskim w parku miniatur na Woli

Park Miniatur Województwa Mazowieckiego i stowarzyszenie Saski 2018 zapraszają do Amfiteatru w parku im. gen. J. Sowińskiego na Dzień z pałacem Saskim.

Zielony Jazdów zaprasza na weekend 22 - 24 sierpnia

Zielony Jazdów szykuje kolejne atrakcje na zbliżający się weekend.

Weekend w klubokawiarni S[ZON]

Nadwiślańska klubokawiarnia zaprasza na darmowe imprezy podczas kolejnego wakacyjnego weekendu.

ArtPark 2014

Miedzy 7-31 sierpnia ramach wydarzenia odbywać się będą codzienne spotkania z kulturą i sztuką w parku -koncerty, spektakle, warsztaty i wiele innych.

Będą sprzątać warszawskie plaże. Przyłącz się!

23 sierpnia odbędzie się sprzątanie plaż na prawym brzegu Wisły. Każdy może się przyłączyć do akcji.

Wege Festiwal Foodtruckowy

Zlot odbędzie się w sobotę, 24 sierpnia. Tym razem samochody z jedzeniem bedą serwować tylko bezmięsne potrawy.

Plastic zagrają za darmo w Plażowej

Muzycy zagrają koncert już 22 sierpnia.

Dreszer Jazz 2014. Darmowe koncerty plenerowe na Mokotowie

5 lipca ruszył cykl wakacyjnych koncertów. W każda sobotę można miło spędzić czas w Parku Dreszera za darmo.

Zapuść Żurawia na Soundrive Fest 2014

24 sierpnia na plaży przy moście Poniatowskiego odbędzie się impreza łącząca miłośników sztuki, muzyki oraz ekologii. Będzie można wygrać karnety na Soundrive Fest 2014.

5. Memoriał Kamili Skolimowskiej 2014

23 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się LOTTO 5. Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej. Gwiazdą imprezy będzie sprinter Usain Bolt.

4. Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego

24 sierpnia odbędzie się bieg pod hasłem "Przestrzeń, swoboda, wolność! Poczuj moc trasy Kusocińskiego!".

Jazz Na Starówce

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce to jeden z najpopularniejszych festiwali jazzowych w kraju, jest także wizytówką artystyczną i turystyczną stolicy. Darmowe koncerty odbywają się do końca sierpnia.

Wycieczki z Domem Spotkań z Historią

W sezonie letnim 2014, Dom Spotkań z Historią zaprasza na cykl wycieczek pieszych i rowerowych po różnych, mniej popularnych częściach Warszawy. Każda dzielnica posiada ciekawą historię i skrywa tajemnice do odkrycia.

Chłodna na żywo

W każdą lipcowa i sierpniowa niedzielę Urząd Dzielnicy Wola zaprasza na minikoncerty różnorodnych brzmień: jazzu, muzyki poważnej i rozrywkowej. 12 lipca „Poemat o Chopinie” w wykonaniu Bożeny Sitek, potomkini Marii Wodzińskiej, narzeczonej Fryderyka Chopina

Letni Gościniec Artystyczny we Włochach

W każdą niedzielę lipca i sierpnia, na terenie Parku Kombatantów w dzielnicy Włochy, odbędzie się III Letni Gościniec Artystyczny, czyli cykl koncertów oraz wydarzeń kulturalnych. 13 lipca o godz. 16 zespół „Kujawiak” (skrzypce, akordeon, śpiew.

KINO.LATO 2014

Wakacyjne nocne pokazy plenerowe na dziedzińcu CSW odbywają się w tym roku pod hasłem „Low-Budget Cinema”. W każdy piątek i sobota wakacji, godz. 22.00 (21.00 w sierpniu), wstęp wolny.

Wege śniadanie przed Teatrem Powszechnym

21 czerwca startuje cykl weekendowych Śniadań Przed Teatrem Powszechnym. Zaprasza kawiarnia Pierwszy Rząd. Dania mają być zdrowe i głównie wegańskie. Na pierwszym śniadaniu na miejscu będzie obecna dietetyczka.

Śniadania na Trawie na Placu Zabaw

Plac Zabaw zaprasza na ciekawe tagi kulinarne w plenerze. W każdą niedzielę do końca wakacji można zjeść śniadanie w plenerze w Placu Zabaw i wziąć udział w dodatkowych atrakcjach.

Filmowa Stolica Lata - program

Przez ponad 10 tygodni lata będziemy mogli zobaczyć kilkadziesiąt filmów w kinach plenerowych, które znajdować się będą w takich miejscach, jak m.in. Pole Mokotowskie, Park Skaryszewski, Centrum Nauki Kopernik czy Park Henrykowski

Zielony Jazdów

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na projekt Zielony Jazdów. Tematem przewodnim wydarzeń, które potrwają do 14 września, będą związki ekologii z ekonomią.

Letnie atrakcje w Centrum Nauki Kopernik

Weekendy w Parku Odkrywców, Planetarium Niebo Kopernika, Kino Letnie. Kopernik w letniej odsłonie. Na całe lato zaplanowano wydarzenia, które są doskonałą propozycją na aktywny wypoczynek.

Miejscówki nad Wisłą

Nad Wisłą znajduje się co najmniej kilka klubokawiarni, warto odwiedzić w sezonie. Zobaczcie nasz subiektywny przewodnik.

Lato w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe przygotowało niezwykle bogaty program dla każdego - maluchów, młodzieży i dorosłych, także w języku angielskim.

Wakacje w Muzeum Techniki

Wakacyjne wydarzenia w Muzeum Techniki zostały podzielone na atrakcje płatne i darmowe. Te drugie to głównie warsztaty. Ale każdy znajdzie coś dla siebie.

Letnie weekendy w Parku Odkrywców

Podobnie jak w zeszłym roku, Centrum Nauki Kopernik zaprasza na letnie edukacyjne imprezy w Parku Odkrywców. Inauguracja cyklu 28 czerwca.

Plenerowe Kino Perła

6 czerwca, w piątek, rusza 4. edycja plenerowego Kina Perła. Przez dwanaście tygodni, do końca sierpnia, od środy do niedzieli, po zachodzie słońca odbywać się będą darmowe projekcje filmowe.

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich 2014 [program]

Rozpoczął się 55. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Sprawdź program występów, które będą odbywać się w każdą niedzielę i potrwają do 28 września.

Kina plenerowe w Warszawie

W Warszawie ruszyły pokazy kina plenerowego. Do końca wakacji można oglądać filmy w wielu miejscach miasta. Zebraliśmy wszystkie informacje na temat kin plenerowych, które w sezonie letnim 2014 działają lub będą działać w Warszawie

X

Miejsce
w rankingu
MM Warszawa

Jesteśmy warszawską ekipą MM i z Wami tworzymy ten serwis :-) Zapraszamy do kontaktu!!! :-) Redakcja online: redakcja@mmwarszawa.pl

Autor ostatnio dodał: