*
CO, GDZIE, KIEDY w WARSZAWIE. Co robić w weekend w Warszawie? Dodane 2014-08-16 19.25

Warszawa na weekend - co, gdzie, kiedy?

W cyklu "Warszawa na weekend" polecamy najbardziej interesujące wydarzenia na kulturalno-rozrywkowej mapie stolicy.

W cyklu "Warszawa na weekend" polecamy najbardziej interesujące ...

Warszawa na weekend - co, gdzie, kiedy?

Autor: Jarosław Kubak / arch. mm

Najbliższy weekend 15 - 17 sierpnia w Warszawie zapowiada się ciekawie. Czeka nas sporo wydarzeń.

Największą imprezą tego weekendu będzie befilada wojskowa, któa przetoczy się ulicami Warszawy. Po raz kolejny można również wybrać się do Zielonego Jazdowa, a tam: warsztaty, debaty, koncerty i projekcje filmów. W ten weekend w Warszawie pojawi się Patti Smith, jedna z najważniejszych postaci w historii rocka. Natomiast na Torze Wyścigów Konnych odbędzie się Street Food Festiwal.

Zobaczcie też polecane przez nas koncerty w warszawskich klubach oraz cykl Weekend za darmo w Warszawie. Możecie też wybrać się do kina, polecamy nasz przegląd najciekawszych premier.

Weekend 15 - 17 sierpnia

Zielony Jazdów. Weekend 15 - 17 sierpnia

Zobaczcie jakie atrakcje czekają nas w nadchodzących dniach.

DEFILADA WOJSKOWA 2014 W WARSZAWIE. Co zobaczymy? [lista pojazdów, samolotów i wojsk]

Armatohaubica 155 mm „KRAB”, bezzałogowy dron, śmigłowce amerykańskiej armii UH-60M Black Hawk - Ministerstwo Obrony Narodowej udostępniło listę uczestników tegorocznej defilady wojskowej, którą zobaczymy w Warszawie w piątek 15 sierpnia.

Street Food Festival na Torze Wyścigów Konnych

Druga edycja kulinarnego festiwalu Tomasza Jakubiaka zagości w stolicy od 15 sierpnia. Wydarzenie potrwa dwa dni.

155 km rowerem. Wycieczka wokół północnego Mazowsza

15 sierpnia można wziąć udział w darmowej wyprawie rowerowej organizowanej przez Towarzystwo Turystyczne X.

Ørganek zagra w Plażowej

15 sierpnia, w ramach cyklu Żywiec Miejskie Granie w nadwiślańskiej klubokawiarni wystąpi Tomasz Organek. Wstęp wolny.

Obchody 94. rocznicy "Cudu nad Wisłą" w Ossowie [program]

Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 r., XV Zawody Militarii o Szablę Starosty Wołomińskiego, Bieg Dziecięcy, festyn letni - to tylko część atrakcji, które czekają w dniach 14-17 sierpnia

„Jedz jabłka” na Smacznym Targu w sobotę 9 sierpnia

Przed nami kolejna edycja Smacznego Targu na Saskiej Kępie. Obok ekologicznych i zdrowych zakupów oraz możliwości spędzenia leniwej soboty na kocu - czeka nas sporo atrakcji.

Masa Powstańcza 2014

W najbliższą sobotę 9 sierpnia odbędzie się coroczna impreza rowerowa upamiętniająca tragedię Powstania Warszawskiego.

ArtPark 2014

Miedzy 7-31 sierpnia ramach wydarzenia odbywać się będą codzienne spotkania z kulturą i sztuką w parku -koncerty, spektakle, warsztaty i wiele innych.

Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia. Zmiany w organizacji ruchu

W najbliższy piątek ulicami stolicy przejdzie jedna z największych w ostatnich latach defilad. Zobaczcie jak zmieni się organizacja ruchu w mieście.

REAL MADRYT - FIORENTINA NA STADIONIE NARODOWYM. Super Mecz 2014 już 16 sierpnia w Warszawie!

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia: Real Madryt zagra 16 sierpnia na Stadionie Narodowym. Przeciwnikiem hiszpańskiego zespołu będzie włoski klub Fiorentina z Rafałem Wolskim w składzie. Bilety są wciąż w sprzedaży.

Miss Polski na Wózku 2014. Tak wyglądają przygotowania

16 sierpnia w Amfiteatrze Bemowo odbędzie się finał konkursu Miss Polski na Wózku 2014. Panie startujące w tym plebiscycie przygotowują się do tego wydarzenia w Warszawie. Zobaczcie zdjęcia.

Dreszer Jazz 2014. Darmowe koncerty plenerowe na Mokotowie

5 lipca rusza cykl wakacyjnych koncertów. W każda sobotę można miło spędzić czas w Parku Dreszera za darmo.

Darmowe wycieczki dla rodziny, czyli "Warszawa, Ty i ja" [patronat MM]

Fundacja DUCH zaprasza do udziału w wycieczkach, podczas których przybliżona zostanie historia miasta.

„Warszawa, Ty i ja” - całe wakacje z wycieczkami i gra miejska

"Warszawa, Ty i ja", to cykl 17 bezpłatnych wycieczek o tematyce historycznej (po jednej w każdej z dzielnic stolicy), zakończony grą miejską zrealizowaną na terenie Starego Miasta.

Patti Smith przyjedzie do Warszawy

Ikona nowojorskiego punk rocka wystąpi 17 sierpnia w Amfiteatr w Parku Sowińskiego.

Jazz Na Starówce

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce to jeden z najpopularniejszych festiwali jazzowych w kraju, jest także wizytówką artystyczną i turystyczną stolicy. Darmowe koncerty odbywają się do końca sierpnia.

Wycieczki z Domem Spotkań z Historią

W sezonie letnim 2014, Dom Spotkań z Historią zaprasza na cykl wycieczek pieszych i rowerowych po różnych, mniej popularnych częściach Warszawy. Każda dzielnica posiada ciekawą historię i skrywa tajemnice do odkrycia.

Chłodna na żywo

W każdą lipcowa i sierpniowa niedzielę Urząd Dzielnicy Wola zaprasza na minikoncerty różnorodnych brzmień: jazzu, muzyki poważnej i rozrywkowej. 12 lipca „Poemat o Chopinie” w wykonaniu Bożeny Sitek, potomkini Marii Wodzińskiej, narzeczonej Fryderyka Chopina

Letni Gościniec Artystyczny we Włochach

W każdą niedzielę lipca i sierpnia, na terenie Parku Kombatantów w dzielnicy Włochy, odbędzie się III Letni Gościniec Artystyczny, czyli cykl koncertów oraz wydarzeń kulturalnych. 13 lipca o godz. 16 zespół „Kujawiak” (skrzypce, akordeon, śpiew.

KINO.LATO 2014

Wakacyjne nocne pokazy plenerowe na dziedzińcu CSW odbywają się w tym roku pod hasłem „Low-Budget Cinema”. W każdy piątek i sobota wakacji, godz. 22.00 (21.00 w sierpniu), wstęp wolny.

Wege śniadanie przed Teatrem Powszechnym

21 czerwca startuje cykl weekendowych Śniadań Przed Teatrem Powszechnym. Zaprasza kawiarnia Pierwszy Rząd. Dania mają być zdrowe i głównie wegańskie. Na pierwszym śniadaniu na miejscu będzie obecna dietetyczka.

Śniadania na Trawie na Placu Zabaw

Plac Zabaw zaprasza na ciekawe tagi kulinarne w plenerze. W każdą niedzielę do końca wakacji można zjeść śniadanie w plenerze w Placu Zabaw i wziąć udział w dodatkowych atrakcjach.

Filmowa Stolica Lata - program

Przez ponad 10 tygodni lata będziemy mogli zobaczyć kilkadziesiąt filmów w kinach plenerowych, które znajdować się będą w takich miejscach, jak m.in. Pole Mokotowskie, Park Skaryszewski, Centrum Nauki Kopernik czy Park Henrykowski

Zielony Jazdów

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na projekt Zielony Jazdów. Tematem przewodnim wydarzeń, które potrwają do 14 września, będą związki ekologii z ekonomią.

Letnie atrakcje w Centrum Nauki Kopernik

Weekendy w Parku Odkrywców, Planetarium Niebo Kopernika, Kino Letnie. Kopernik w letniej odsłonie. Na całe lato zaplanowano wydarzenia, które są doskonałą propozycją na aktywny wypoczynek.

Warszawa, Ty i ja

"Warszawa, Ty i ja" to projekt skierowany do rodzin z dziemi. Cykl 17 bezpłatnych wycieczek o tematyce historycznej (po jednej w każdej z dzielnic stolicy), zakończony grą miejską zrealizowaną na terenie Starego Miasta.

Miejscówki nad Wisłą

Nad Wisłą znajduje się co najmniej kilka klubokawiarni, warto odwiedzić w sezonie. Zobaczcie nasz subiektywny przewodnik.

Lato w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe przygotowało niezwykle bogaty program dla każdego - maluchów, młodzieży i dorosłych, także w języku angielskim.

Wakacje w Muzeum Techniki

Wakacyjne wydarzenia w Muzeum Techniki zostały podzielone na atrakcje płatne i darmowe. Te drugie to głównie warsztaty. Ale każdy znajdzie coś dla siebie.

Letnie weekendy w Parku Odkrywców

Podobnie jak w zeszłym roku, Centrum Nauki Kopernik zaprasza na letnie edukacyjne imprezy w Parku Odkrywców. Inauguracja cyklu 28 czerwca.

Plenerowe Kino Perła

6 czerwca, w piątek, rusza 4. edycja plenerowego Kina Perła. Przez dwanaście tygodni, do końca sierpnia, od środy do niedzieli, po zachodzie słońca odbywać się będą darmowe projekcje filmowe.

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich 2014 [program]

Rozpoczął się 55. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Sprawdź program występów, które będą odbywać się w każdą niedzielę i potrwają do 28 września.

Kina plenerowe w Warszawie

W Warszawie ruszyły pokazy kina plenerowego. Do końca wakacji można oglądać filmy w wielu miejscach miasta. Zebraliśmy wszystkie informacje na temat kin plenerowych, które w sezonie letnim 2014 działają lub będą działać w Warszawie

X

Miejsce
w rankingu
MM Warszawa

Jesteśmy warszawską ekipą MM i z Wami tworzymy ten serwis :-) Zapraszamy do kontaktu!!! :-) Redakcja online: redakcja@mmwarszawa.pl

Autor ostatnio dodał: