*
CO, GDZIE, KIEDY w WARSZAWIE. Co robić w weekend w Warszawie? Dodane 2014-07-24 20.00

Warszawa na weekend - co, gdzie, kiedy?

W cyklu "Warszawa na weekend" polecamy najbardziej interesujące wydarzenia na kulturalno-rozrywkowej mapie stolicy.

Warszawa na weekend

Autor: arch. MM

Najbliższy weekend 25-27 lipca w Warszawie zapowiada się ciekawie. Czeka nas sporo wydarzeń.

Ponownie zapraszamy Was na Smaczny Targ na Saskiej Kępie. W czasie najbliższego spotkania odbędzie się tam wymienialnia książek kucharskich.

Interesująco zapowiada się również zlot klasycznych samochodów w Stacji Mercedes, impreza Harley on Tour 2014 oraz piątek urodziny Cudu nad Wisłą.

Nie zapominajcie także o Biegu Powstania Warszawskiego i weekendzie w Zielonym Jazdowie.

Zobaczcie też polecane przez nas koncerty w warszawskich klubach oraz cykl Weekend za darmo w Warszawie. Możecie też wybrać się do kina, polecamy nasz przegląd najciekawszych premier.

Weekend 25-27 lipca

Smaczny Targ na Saskiej Kępie już w sobotę 26 lipca

Zbliża się kolejna edycja Smacznego Targu na Saskiej Kępie. Zapowiada się sporo atrakcji. Wydarzeniu patronuje MM-ka.

„Policja w krzywym zwierciadle”. Wystawa w Muzeum Karykatury

Muzeum Karykatury we współpracy z Komendą Główną Policji zorganizowało wystawę rysunków satyrycznych.

Legendy motoryzacji. Zlot Samochodów w Stacji Mercedes

Wydarzenie odbędzie się W niedzielę 27 lipca.

Mooryc wystąpi w piątek w Stacji Mercedes

Artysta zagra koncert w klubokawiarni 25 lipca.

Zielony Jazdów - 25-27 lipca

Targi Książki Kulinarnej, koncert zespołu Kopyt Kowalski, warsztaty szachowe, wykład o architekturze dobra wspólnego - to tylko część atrakcji zbliżającego się weekendu w Zielonym Jazdowie.

Kaliber 44 na piątych urodzinach Cudu nad Wisłą

Jedna z najpopularniejszych nadwiślańskich miejscówek będzie gościć legendę polskiego hip hopu 25 lipca.

Koncerty na 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego [program]

25, 26 lipca i 1 sierpnia obędą się plenerowe koncerty rocznicowe w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zagra Tomasz Stańko, Luxtorpeda i Chór Warszawski.

Targi Książki Kulinarnej

Marta Gessler zaprasza na trzydniowe Targi Książki Kulinarnej, które rozpoczynają się 25 lipca.

Letnia Garażówka Grochowska. Targ różności w Kicia Kocia

Klubokawiarnia zaprasza na targ w niedzielę 27 lipca.

Darmowy trening na Polu Mokotowskim

Zabierz ze sobą wodę, buty na płaskiej podeszwie i ubranie sportowe. Darmowy trening odbędzie się 25 lipca.

XXIV Bieg Powstania Warszawskiego 26 lipca

Na chętnych do odbywającego się 26 lipca biegu na 5 lub 10 km, czeka 10 tys. pakietów startowych.

Harley on Tour 2014 i live cooking z Tomaszem Jakubiakiem

26 i 27 lipca w Warszawie stanie motocyklowe miasteczko z mnóstwem atrakcji. Dodatkowo w ramach akcji "Weź się za wołowinę" gotowanie na żywo poprowadzi Tomasz Jakubiak.

Otworzą dla zwiedzających nową stację metra Świętokrzyska

W niedzielę 27 lipca będzie można zajrzeć do wykańczanej właśnie stacji metra Świętokrzyska.

Warszawska Giełda Płytowa. Edycja lipcowa

Hybrydy, jak co miesiąc zapraszają na imprezę dla pasjonatów winyli. Impreza odbędzie się 26 lipca.

Weekendowe wydarzenia w S[ZON]. 24-27 lipca

Otwarta niedawno nowa miejscówka S[ZON] zaprasza na kolejne wydarzenia kulturalne.

City Nights w Cudzie nad Wisłą

Cud Nad Wisłą zaprasza na City Nights, czyli serię klimatycznych koncertów. W każdy sobotni wieczór lata, w unikalnej nadwiślańskiej scenerii zagrają artyści reprezentujący brzmienia największych światowych metropolii.

Warszawa ćwiczy!

Bezpłatne, regularne, otwarte treningi w Warszawie prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów - całe lato, w całej Warszawie, za darmo dla wszystkich. Joga, samoobrona, karate, pilates, zumba, biegi... mnóstwo dyscyplin, sprawdźcie.

Jazz Na Starówce

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce to jeden z najpopularniejszych festiwali jazzowych w kraju, jest także wizytówką artystyczną i turystyczną stolicy. Darmowe koncerty odbywają się do końca sierpnia.

Wycieczki z Domem Spotkań z Historią

W sezonie letnim 2014, Dom Spotkań z Historią zaprasza na cykl wycieczek pieszych i rowerowych po różnych, mniej popularnych częściach Warszawy. Każda dzielnica posiada ciekawą historię i skrywa tajemnice do odkrycia.

Chłodna na żywo

W każdą lipcowa i sierpniowa niedzielę Urząd Dzielnicy Wola zaprasza na minikoncerty różnorodnych brzmień: jazzu, muzyki poważnej i rozrywkowej. 12 lipca „Poemat o Chopinie” w wykonaniu Bożeny Sitek, potomkini Marii Wodzińskiej, narzeczonej Fryderyka Chopina

Letni Gościniec Artystyczny we Włochach

W każdą niedzielę lipca i sierpnia, na terenie Parku Kombatantów w dzielnicy Włochy, odbędzie się III Letni Gościniec Artystyczny, czyli cykl koncertów oraz wydarzeń kulturalnych. 13 lipca o godz. 16 zespół „Kujawiak” (skrzypce, akordeon, śpiew.

KINO.LATO 2014

Wakacyjne nocne pokazy plenerowe na dziedzińcu CSW odbywają się w tym roku pod hasłem „Low-Budget Cinema”. W każdy piątek i sobota wakacji, godz. 22.00 (21.00 w sierpniu), wstęp wolny.

Wege śniadanie przed Teatrem Powszechnym

21 czerwca startuje cykl weekendowych Śniadań Przed Teatrem Powszechnym. Zaprasza kawiarnia Pierwszy Rząd. Dania mają być zdrowe i głównie wegańskie. Na pierwszym śniadaniu na miejscu będzie obecna dietetyczka.

Śniadania na Trawie na Placu Zabaw

Plac Zabaw zaprasza na ciekawe tagi kulinarne w plenerze. W każdą niedzielę do końca wakacji można zjeść śniadanie w plenerze w Placu Zabaw i wziąć udział w dodatkowych atrakcjach.

Filmowa Stolica Lata - program

Przez ponad 10 tygodni lata będziemy mogli zobaczyć kilkadziesiąt filmów w kinach plenerowych, które znajdować się będą w takich miejscach, jak m.in. Pole Mokotowskie, Park Skaryszewski, Centrum Nauki Kopernik czy Park Henrykowski

Zielony Jazdów

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na projekt Zielony Jazdów. Tematem przewodnim wydarzeń, które potrwają do 14 września, będą związki ekologii z ekonomią.

Letnie atrakcje w Centrum Nauki Kopernik

Weekendy w Parku Odkrywców, Planetarium Niebo Kopernika, Kino Letnie. Kopernik w letniej odsłonie. Na całe lato zaplanowano wydarzenia, które są doskonałą propozycją na aktywny wypoczynek.

Warszawa, Ty i ja

"Warszawa, Ty i ja" to projekt skierowany do rodzin z dziemi. Cykl 17 bezpłatnych wycieczek o tematyce historycznej (po jednej w każdej z dzielnic stolicy), zakończony grą miejską zrealizowaną na terenie Starego Miasta.

Miejscówki nad Wisłą

Nad Wisłą znajduje się co najmniej kilka klubokawiarni, warto odwiedzić w sezonie. Zobaczcie nasz subiektywny przewodnik.

Lato w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe przygotowało niezwykle bogaty program dla każdego - maluchów, młodzieży i dorosłych, także w języku angielskim.

Wakacje w Muzeum Techniki

Wakacyjne wydarzenia w Muzeum Techniki zostały podzielone na atrakcje płatne i darmowe. Te drugie to głównie warsztaty. Ale każdy znajdzie coś dla siebie.

Letnie weekendy w Parku Odkrywców

Podobnie jak w zeszłym roku, Centrum Nauki Kopernik zaprasza na letnie edukacyjne imprezy w Parku Odkrywców. Inauguracja cyklu 28 czerwca.

Plenerowe Kino Perła

6 czerwca, w piątek, rusza 4. edycja plenerowego Kina Perła. Przez dwanaście tygodni, do końca sierpnia, od środy do niedzieli, po zachodzie słońca odbywać się będą darmowe projekcje filmowe.

Międzynarodowe Biennale Plakatu

Ponad 400 plakatów zakwalifikowanych do 24. edycji Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie będzie można oglądać na wystawach w Muzeum Plakatu w Wilanowie i w Salonie Akademii Sztuk Pięknych.

Nawigacyjny Rajd Rowerowy. Śladami powstańczej Warszawy

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do udziału w nowej edycji Rajdu. Tegoroczna, 12-kilometrowa trasa wiedzie przez centrum, a także Stare i Nowe Miasto.

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich 2014 [program]

Rozpoczął się 55. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Sprawdź program występów, które będą odbywać się w każdą niedzielę i potrwają do 28 września.

Kina plenerowe w Warszawie

W Warszawie ruszyły pokazy kina plenerowego. Do końca wakacji można oglądać filmy w wielu miejscach miasta. Zebraliśmy wszystkie informacje na temat kin plenerowych, które w sezonie letnim 2014 działają lub będą działać w Warszawie

X

Miejsce
w rankingu
MM Warszawa

Jesteśmy warszawską ekipą MM i z Wami tworzymy ten serwis :-) Zapraszamy do kontaktu!!! :-) Redakcja online: redakcja@mmwarszawa.pl

Autor ostatnio dodał: