*
CO, GDZIE, KIEDY w WARSZAWIE. Co robić w weekend w Warszawie? Dodane 2014-07-17 19.45

Warszawa na weekend - co, gdzie, kiedy?

W cyklu "Warszawa na weekend" polecamy najbardziej interesujące wydarzenia na kulturalno-rozrywkowej mapie stolicy.

Warszawa na weekend

Autor: arch. MM

Najbliższy weekend 18-20 lipca w Warszawie zapowiada się fantastycznie.

W ten weekend zapraszamy Was m.in. na Smaczny Targ na Saskiej Kępie, gdzie do skosztowania będzie wiele ciekawych specjałów. Także najbliższe spacery z cyklu „Warszawa, Ty i ja” zapowiadają się interesująco. Warto także wybrać się na spotkanie z pisarzem Grahamem Mastertonem.

Dla fanów aktywnego wypoczynku pozycją obowiązkową powinien być jeden z organizowanych w ramach akcji Warszawa ćwiczy treningów w całej Warszawie - zupełnie za darmo. Pamiętajcie również o kinach pod chmurką i śniadaniach na trawie!

Zobaczcie też polecane przez nas koncerty w warszawskich klubach oraz cykl Weekend za darmo w Warszawie. Możecie też wybrać się do kina, polecamy nasz przegląd najciekawszych premier.

Weekend 11-13 lipca

Milongi na Scenie Letniej Skweru

Podobnie, jak rok temu, Skwer na Krakowskim Przedmieściu zaprasza na spotkania taneczne. Milongi na Scenie Letniej Skweru rozpoczną się 4 lipca.

Darmowy weekend w S[zonie]

Didżejskie imprezy nad Wisłą rozpoczną się w czwartek 17 lipca i potrwają do soboty 19 lipca.

Tomek Makowiecki wystąpi w Stacji Mercedes

Artysta zagra koncert w klubokawiarni 18 lipca.

Wild Books i The Saturday Tea

Artyści grający bezpretensjonalny rock pojawią się na scenie w sobotę 19 lipca.

Smaczny Targ na Saskiej Kępie

W najbliższą sobotę 19 lipca na Saskiej Kępie odbędzie się trzecia edycja Smacznego Targu.

W weekend targi wyrobów ekologicznych

Targ „I Am Eko”, czyli stoiska małych producentów, zaprezentują nowinki ekologiczne w CH Blue City przy fontannie, w dniach 18-20 lipca.

Urodziny Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej

Gra miejska, warsztaty, gry, zabawy, spacery, debaty. To wszystko już w najbliższą niedzielę 20 lipca.

Spotkanie z Grahamem Mastertonem w Empiku

Z autorem horrorów będzie można spotkać się w empiku już 19 lipca.

Zielony Jazdów 2014. Program na weekend 18-20 lipca

Debata o hakerspesjach, warsztaty kaligrafii i hafciarstwa, koncert Wild Books. Te i wiele innych wydarzeń już w najbliższy weekend od 18 do 20 lipca w Centrum Sztuki Współczesnej.

Akcja „Neony Muranowa”

Państwomiasto oraz Grupa M20 ruszają z akcją, która ma przywrócić pamięć o warszawskich neonach.

„Brzuchomówcy w plenerze” - warsztaty

19 lipca odbędą się niecodzienne warsztaty, które połączą ćwiczenia głosowe i oddechowe z tańcem.

City Nights w Cudzie nad Wisłą

Cud Nad Wisłą zaprasza na City Nights, czyli serię klimatycznych koncertów. W każdy sobotni wieczór lata, w unikalnej nadwiślańskiej scenerii zagrają artyści reprezentujący brzmienia największych światowych metropolii.

Warszawa ćwiczy!

Bezpłatne, regularne, otwarte treningi w Warszawie prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów - całe lato, w całej Warszawie, za darmo dla wszystkich. Joga, samoobrona, karate, pilates, zumba, biegi... mnóstwo dyscyplin, sprawdźcie.

Jazz Na Starówce

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce to jeden z najpopularniejszych festiwali jazzowych w kraju, jest także wizytówką artystyczną i turystyczną stolicy. Darmowe koncerty odbywają się do końca sierpnia.

Wycieczki z Domem Spotkań z Historią

W sezonie letnim 2014, Dom Spotkań z Historią zaprasza na cykl wycieczek pieszych i rowerowych po różnych, mniej popularnych częściach Warszawy. Każda dzielnica posiada ciekawą historię i skrywa tajemnice do odkrycia.

Chłodna na żywo

W każdą lipcowa i sierpniowa niedzielę Urząd Dzielnicy Wola zaprasza na minikoncerty różnorodnych brzmień: jazzu, muzyki poważnej i rozrywkowej. 12 lipca „Poemat o Chopinie” w wykonaniu Bożeny Sitek, potomkini Marii Wodzińskiej, narzeczonej Fryderyka Chopina

Letni Gościniec Artystyczny we Włochach

W każdą niedzielę lipca i sierpnia, na terenie Parku Kombatantów w dzielnicy Włochy, odbędzie się III Letni Gościniec Artystyczny, czyli cykl koncertów oraz wydarzeń kulturalnych. 13 lipca o godz. 16 zespół „Kujawiak” (skrzypce, akordeon, śpiew.

KINO.LATO 2014

Wakacyjne nocne pokazy plenerowe na dziedzińcu CSW odbywają się w tym roku pod hasłem „Low-Budget Cinema”. W każdy piątek i sobota wakacji, godz. 22.00 (21.00 w sierpniu), wstęp wolny.

Wege śniadanie przed Teatrem Powszechnym

21 czerwca startuje cykl weekendowych Śniadań Przed Teatrem Powszechnym. Zaprasza kawiarnia Pierwszy Rząd. Dania mają być zdrowe i głównie wegańskie. Na pierwszym śniadaniu na miejscu będzie obecna dietetyczka.

Śniadania na Trawie na Placu Zabaw

Plac Zabaw zaprasza na ciekawe tagi kulinarne w plenerze. W każdą niedzielę do końca wakacji można zjeść śniadanie w plenerze w Placu Zabaw i wziąć udział w dodatkowych atrakcjach.

Filmowa Stolica Lata - program

Przez ponad 10 tygodni lata będziemy mogli zobaczyć kilkadziesiąt filmów w kinach plenerowych, które znajdować się będą w takich miejscach, jak m.in. Pole Mokotowskie, Park Skaryszewski, Centrum Nauki Kopernik czy Park Henrykowski

Zielony Jazdów

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na projekt Zielony Jazdów. Tematem przewodnim wydarzeń, które potrwają do 14 września, będą związki ekologii z ekonomią.

Letnie atrakcje w Centrum Nauki Kopernik

Weekendy w Parku Odkrywców, Planetarium Niebo Kopernika, Kino Letnie. Kopernik w letniej odsłonie. Na całe lato zaplanowano wydarzenia, które są doskonałą propozycją na aktywny wypoczynek.

Warszawa, Ty i ja

"Warszawa, Ty i ja" to projekt skierowany do rodzin z dziemi. Cykl 17 bezpłatnych wycieczek o tematyce historycznej (po jednej w każdej z dzielnic stolicy), zakończony grą miejską zrealizowaną na terenie Starego Miasta.

Miejscówki nad Wisłą

Nad Wisłą znajduje się co najmniej kilka klubokawiarni, warto odwiedzić w sezonie. Zobaczcie nasz subiektywny przewodnik.

Lato w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe przygotowało niezwykle bogaty program dla każdego - maluchów, młodzieży i dorosłych, także w języku angielskim.

Wakacje w Muzeum Techniki

Wakacyjne wydarzenia w Muzeum Techniki zostały podzielone na atrakcje płatne i darmowe. Te drugie to głównie warsztaty. Ale każdy znajdzie coś dla siebie.

Letnie weekendy w Parku Odkrywców

Podobnie jak w zeszłym roku, Centrum Nauki Kopernik zaprasza na letnie edukacyjne imprezy w Parku Odkrywców. Inauguracja cyklu 28 czerwca.

Plenerowe Kino Perła

6 czerwca, w piątek, rusza 4. edycja plenerowego Kina Perła. Przez dwanaście tygodni, do końca sierpnia, od środy do niedzieli, po zachodzie słońca odbywać się będą darmowe projekcje filmowe.

Międzynarodowe Biennale Plakatu

Ponad 400 plakatów zakwalifikowanych do 24. edycji Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie będzie można oglądać na wystawach w Muzeum Plakatu w Wilanowie i w Salonie Akademii Sztuk Pięknych.

Nawigacyjny Rajd Rowerowy. Śladami powstańczej Warszawy

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do udziału w nowej edycji Rajdu. Tegoroczna, 12-kilometrowa trasa wiedzie przez centrum, a także Stare i Nowe Miasto.

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich 2014 [program]

Rozpoczął się 55. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Sprawdź program występów, które będą odbywać się w każdą niedzielę i potrwają do 28 września.

Kina plenerowe w Warszawie

W Warszawie ruszyły pokazy kina plenerowego. Do końca wakacji można oglądać filmy w wielu miejscach miasta. Zebraliśmy wszystkie informacje na temat kin plenerowych, które w sezonie letnim 2014 działają lub będą działać w Warszawie

X

Miejsce
w rankingu
MM Warszawa

Jesteśmy warszawską ekipą MM i z Wami tworzymy ten serwis :-) Zapraszamy do kontaktu!!! :-) Redakcja online: redakcja@mmwarszawa.pl

Autor ostatnio dodał: