*
CO, GDZIE, KIEDY w WARSZAWIE. Co robić w weekend w Warszawie Dodane 2014-04-18 08.00

Warszawa na weekend - co, gdzie, kiedy?

W cyklu "Warszawa na weekend" polecamy najbardziej interesujące wydarzenia na kulturalno-rozrywkowej mapie stolicy.

Warszawa na weekend

Autor: arch. MM

Poniżej znajdziecie informacje na temat tego, co w świąteczny weekend 18-21 kwietnia dzieje się w Warszawie.

Święta tradycyjnie spędzamy z rodziną i bliskimi, dlatego liczba imprez jest w ten weekend wyraźnie mniejsza. Jednak nie oznacza to, że trzeba siedzieć w domu.

Kto nie zdążył z zakupami, w sobotę ma jeszcze czas, by odwiedzić jarmarki. Jeśli jednak święta macie już przygotowane, wybierzcie się do Domu Spotkań z Historią na jeden (lub wszystkie!) z historycznych filmów przygotowanych na ten dzień. Wieczór możecie spędzić na przykład na koncercie Dub Pistols w Proximie.

W wielkanocną niedzielę polecamy party w Hulakula, zaś w poniedziałek ciekawie zapowiada się zwłaszcza spacer z opowieściami o warszawskich legendach. Pamiętajcie, że w święta inaczej kursuje warszawski transport publiczny! Szczegóły znajdziecie w tekście poniżej.

Zobaczcie też polecane przez nas koncerty w warszawskich klubach oraz cykl Weekend za darmo w Warszawie. Możecie też wybrać się do kina, polecamy nasz przegląd najciekawszych premier.

Weekend wielkanocny: 18-21 kwietnia

Akcja „Żonkile” w sobotę 19 kwietnia

W 71. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim na ulicach Warszawy i innych polskich miast wolontariusze będą rozdawać papierowe żonkile - symbol pamięci o bohaterach zrywu z 1943 roku.

Komunikacja miejska w Wielkanoc

20 i 21 kwietnia autobusy, tramwaje, metro i pociągi SKM będą kursować według świątecznego rozkładu jazdy, jednak specjalna organizacja komunikacji miejskiej zacznie obowiązywać już od 17 kwietnia.

Jarmarki wielkanocne

Jarmarki pełne świątecznych produktów, pisanek, stroików, rękodzieła, pysznych wędlin, ciast, chleba czy serów, już funkcjonują. Zobaczcie gdzie znajdziecie w tym roku, świąteczne kiermasze Wielkanocne.

Wielkanocny spacer z duchami

Biuro Przewodników Skarby Warszawy ma propozycję na aktywne spędzenie świąt. 21 kwietnia zapraszają na nietypowy wielkanocny spacer. Tematem przewodnim wycieczki będą baśnie i legendy warszawskie. Zjawy, duchy, potwory.

Sobota w Domu Spotkań z Historią

W przedwielkanocną sobotę DSH zaprasza na filmy i kroniki. W programie następujące filmy: Cudzoziemscy mieszkańcy stolicy 1945–1989, Zwyczajna Holandia 1934, Muzeum Utracone oraz Paderewski człowiek czynu, sukcesu i sław.

Jazz tradycyjny w Klubie Barometr

W pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych odbędzie się koncert jazzowy w Klubie Barometr. To coś dla tych, którzy będą mieli ochotę w spędzić wieczór w nieco mniej tradycyjny sposób. Przed publicznością zaprezentuje się zespół The Warsaw Dixielanders.

Dub Pistols w Proximie

W sobootę 18 kwietnia w Proximie wieczór z gwiazdami Ostróda Reggae Festival. Jako gwiazda wieczoru zagrają Brytyjczycy z Dub Pistols, wspierać ich będą Roots Revival Sound System, Joint Venture Sound oraz Madmajk & Malik.

Komeda na zdjęciach Marka Karewicza

Krzysztof Komeda, jazzman, pianista, kompozytor zmarł 45 lat temu. Aby uczcić pamięć artysty Kordegarda zaprasza na wystawę zdjęć przedstawiających legendarnego muzyka. Potrwa ona do 23 kwietnia

Let Us Play

W sobotę przedwielkanocną, 19 kwietnia, na scenie klubu Harenda na Krakowskim Przedmieściu wystąpią : TomB, Rap Talizman, Daro, Kisiel, Jak Tu Jest. Bilety w cenie 10 zł. start imprezy o godzinie 19.30

Easter Party w Hulakula

Gościem specjalnym będzie Exclusive Resident - C-BooL, który zapewni najbardziej topowe muzyczne doznania. Start o godz. 19 - a na imprezie poza C-BooLem zagra również DJ Dil. Halakula zaprasza w Niedzielę Wielkanocną, 20 kwietnia.

Wystawa Bodies Revealed

WBody Revealed to podróż po tajemnicach ludzkiego ciała podzielona na 12 części. Składa się z unikalnych eksponatów poświęconych poszczególnym układom ludzkiego ciała. Jak podkreślają organizatorzy tej wystawy - ma ona przede wszystkim edukować.

Karta Warszawiaka: ulgi, zniżki, promocje

Posiadacze Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka mogą liczyć na zniżki nie tylko w komunikacji miejskiej, ale także w instytucjach kultury i ośrodkach sportowych.

X

Miejsce
w rankingu
MM Warszawa

Jesteśmy warszawską ekipą MM i z Wami tworzymy ten serwis :-) Zapraszamy do kontaktu!!! :-) Redakcja online: redakcja@mmwarszawa.pl

Autor ostatnio dodał: