*
Nowoczesna siedziba władz dzielnicy powstanie przy ul. Merliniego Dodane 2009-04-16 08.55 , komentarzy 1

Mokotów: będzie nowy ratusz

Mokotów to największa pod względem zaludnienia dzielnica Warszawy. To także jedna z ostatnich dzielnic, która nie ma swojego ratusza. Wkrótce ma się to zmienić.

Władze Mokotowa właśnie wystąpiły o pozwolenie na budowę nowoczesnego obiektu, który ma zastąpić obecną siedzibę przy Rakowieckiej oraz pozostałe wydziały rozproszone na terenie miasta. – Jak tylko otrzymamy pozwolenie na budowę zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę robót. Chcemy, aby prace rozpoczęły się jeszcze w tym roku – mówi Jacek Dzierżanowski, rzecznik dzielnicy Mokotów.

Budynek o pow. 39 500 metrów kwadratowych ma powstać przy ul. Merliniego, nieopodal kompleksu sportowo-rekreacyjnego Warszawianka. Będzie miał 6 kondygnacji naziemnych oraz trzykondygnacyjny parking podziemny. Nad wejściem, powyżej ostatniej kondygnacji, zostanie zbudowana wieża zegarowa. Z kolei na parterze budynku, w największej sali, zaplanowano nowoczesny Wydział Obsługi Mieszkańców.


Wizualizacja nowego Urzędu Dzielnicy Mokotów

– Mieszkańcy Mokotowa zasługują na to, aby mogli załatwiać sprawy urzędowe w komfortowych warunkach. Powstanie ratusza nie tylko poprawi jakość obsługi, a co za tym idzie samopoczucie mieszkańców, ale także usprawni pracę urzędników – mówi burmistrz Mokotowa Jan Rasiński.

Jeżeli wszystkie przewidziane prawem procedury uda się zakończyć zgodnie z planem, to roboty budowlane rozpoczną się w IV kwartale 2009 r. Ostateczny koszt budowy będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu na wykonawcę robót.Zobacz również:
Mokotów: pożar zabytkowej willi [MoDO]
Termos na 150 milionów filiżanek [wideo]
Krakusi zaprojektowali Nowy Teatr Warlikowskiego

X

Miejsce
w rankingu
Lolek1984

:-)

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Sebastian Lucinski Sebastian Lucinski
... 2009-04-16 09.32

Jestem za tym, żeby budynki urzędów były raczej skromne - oczywiście eleganckie i komfortowe, ale bez nadmiernego przepychu

Dodaj swój komentarz: