*
Dodane 2008-04-05 08.35 , komentarzy 0

Remont Pałacu Ślubów na Starówce zakończony

W sobotę, 5 kwietnia, o godz. 10.00 po dwuletnim generalnym remoncie Pałac Ślubów przy placu Zamkowym 6, znów otworzy podwoje dla nowożeńcówW każdą sobotę, w odnowionych stylowych wnętrzach, rozbrzmiewać będą dźwięki Marsza Mendelssohna.

Na warszawskich nowożeńców czekają dwie sale ślubów. W zabytkowych piwnicach z odrestaurowanymi, gotyckimi łukami i sklepieniami, znajdują się sale toastów.Jak podaje UM Warszawy, śluby odbywać się będą w soboty, w godz. 10.00 – 20.00.

Rezerwacji terminów ślubów można dokonać w wydziale rejestracji małżeństw, w siedzibie USC przy ul. Andersa 5, tel. (0-22) 227 40 27.Za czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego w budynku obecnego Pałacu Ślubów mieściła się pracownia królewskiego malarza, Marcello Baciarallego, stąd do dziś określany jest mianem Bacciarellówki.W ramach gruntownego remontu budynek zyskał nową elewację i wystrój wnętrz. Dodatkowo wyposażony został w nowoczesny system audiowizualny i klimatyzacyjny.

Obok marmurowych schodów zamontowano windę ułatwiającą dostęp do sal ślubów usytuowanych na pierwszym i drugim piętrze gmachu.

Pałac jest także w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

X

Miejsce
w rankingu
Lidia Raś

Typowa humanistka: polonistka i piarowiec z wykształcenia. największe pasje: teatr i film, literatura i muzyka; varsaviana; a i jeszcze: kiedyś siatkówka, teraz nordic walking :-) Do grudnia 2008 redaktor MM Warszawa, od stycznia 2009 redaktor w serwisie Wiadomości24.pl. Kierownik Redakcji Informacji od września 2010.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: